Codziennie z tych rzeczy korzystasz, ale nie wiesz o nich wszystkiego!

Lifestyle Data publikacji: 30 października 2018

Z wielu tych rzeczy korzystasz codziennie, ale czy wiesz o nich wszystko? Dzisiaj przedstawimy Wam niezwykłe fakty o zwykłych rzeczach. Może niektóre z nich Cię zaskoczą :)

1. Kosmetyki

Czy zapisujesz sobie na kosmetyku kiedy go otworzyłaś? To istotna informacja bo na każdym znajdziesz taką małą ikonkę, która pokazuje jak długo można go po otwarciu używać. Wato zwracać na to uwagę.

2. Dziurka w patyku od lizaka

Zauważyliście, że patyk od lizaka na końcu ma dziurkę? Widać ją gdy cały lizak zostanie już zjedzony. Jest ona celowa. Gdy lizak nalewany jest na patyk wlewa się również do tej dziurki, a to działa jak kotwica, która zapobiega spadnięciu kulki z patyka i jednocześnie zadławieniu się dziecka przez nią.

3. Dziurka w zatyczce od długopisu

Na pewno zauważyliście, że w zatyczce tego długopisu jest dziurka. Ciekawi dlaczego? Producenci zauważyli, że ludzie chętnie je gryzą, a to sprawia, że mogą one przypadkowo trafić do przełyku. Ta dziurka ma w takiej sytuacji uratować życie, bo otwór będzie umożliwiał dalsze oddychanie i uzyskanie pomocy medycznej. Bardzo przemyślanie z ich strony, prawda?

4. Kropki na brzegach szyby w aucie

Czy zauważyłaś, że szyba na brzegach ma małe kropki? Jeśli tak to na pewno zastanawiałaś się po co one tam są. Z jednej strony chodzi o to by szyba wyglądała ładnie. W tym miejscu znajduje się klej, gdyby szyba była przeźroczysta, byłoby go widać. Po drugie chroni to go przed promieniowaniem UV dzięki czemu jego trwałość jest bardzo wysoka.

5. Ćwieki w kieszeniach jeansów

Zastanawiałaś się kiedyś po co one tam są? Kiedyś jeansy były odzieniem roboczym, dopiero później stały się bardzo popularne i zaczęli je nosić zarówno biedni jak i bogaci. Dlatego też, ze względu na swoje przeznaczenie, jeansy musiały być wytrzymałem, a dodatkowe ćwieki wzmacniały kieszenie jeansów i sprawiały, że te nie urywały się.

6. Wskaźnik paliwa – strzałka obok niego

Zwróć uwagę na wskaźnik paliwa na desce rozdzielczej auta. Czy widzisz obok strzałkę? Sygnalizuje ona, z której strony jest wlew i dzięki temu wiemy jak podjechać do dystrybutora. O ile jeździsz ciągle swoim autem, taka informacja nie jest Ci raczej potrzebna. Jeśli jednak często zmieniasz auta, może Ci się przydać.

Podobne artykuły