Sanepid ostrzega – podczas upałów chłodzenie się w ten sposób może szkodzić!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 13 sierpnia 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Podczas fal upałów możemy zauważyć jak w centrach miast dziesiątki dzieci biegają i bawią się w miejskich fontannach. Jest to z pewnością świetna zabawa dająca trochę chłodu podczas tak wysokich temperatur. Niestety może się ona skończyć źle dla zdrowia naszego dziecka.

Onet informuje, że Sanepid ostrzega przed chłodzeniem się w fontannach. Są to jedynie elementy mające za zadanie ozdobić przestrzeń wspólną, ale nie służą w żadnym wypadku do kąpieli. To dlatego, że woda w nich nie jest administrowana przez Sanepid. Nigdy więc nie wiemy co znajduje się w wodzie, w której bawi się dziecko. Może ona być skażona bakteriami czy wirusami.

Warto mieć na uwadze, że z fontanny korzystają też zwierzęta – mogą pić z niej wodę, kąpać się w niej czy oddawać do niej mocz. Niestety jest ona też często toaletą i pralnią dla bezdomnych. Informował o tym kilka dni serwis infokatowice.pl. Fontanny w centrum Katowic są traktowane jako miejsce kąpieli czy prania ubrań.

Czy chcielibyście aby Wasze dzieci zażywały chłodu w takiej wodzie? Dlatego nie pozwalajmy na to dzieciom. Fontanny są tylko ozdobą, możemy je podziwiać, ale nie korzystać z nich w inny sposób gdyż zagraża to zdrowiu.

Źródło artykułu: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/upal-w-polsce-sanepid-chlodzenie-w-fontannach-szkodzi/ygb9jse

Podobne artykuły