Dzień Dziecka w PKP. Bezpłatne przejazdy dla dzieci 1 czerwca.

Parenting Data publikacji: 12 maja 2022

PKP Intercity przygotowało dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia prezent na Dzień Dziecka. Prezentem tym są darmowe podróże wszystkimi pociągami PKP Intercity po Polsce. Wystarczy w kasie biletowej lub u konduktora pobrać darmowy bilet. W przypadku Pendolino darmowy bilet dostępny będzie wyłącznie w kasie.

Darmowe przejazdy pociągiem na dzień dziecka

Aby otrzymać darmowy bilet należy posiadać dokument, który potwierdzi wiek dziecka. Może to być dowód osobisty, paszport, ale też legitymacja czy nawet książeczka zdrowia.

Jeśli chcemy w tym dniu wybrać się na wycieczkę z dziećmi możemy skorzystać z ulgowego Biletu Rodzinnego. Dotyczy ona podróż w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16 roku życia. Wtedy uprawnia ona do 30% zniżki na bilet każdego członka grupy. Dziecko, które będzie korzystać z promocji na Dzień Dziecka również może być uczestnikiem Biletu Rodzinnego.

Karkowski dworzec przygotuje atrakcje

Dla osób, które mieszkają blisko Krakowa atrakcyjna może być wycieczka na krakowski Dworzec Główny. PKP przygotuje tam atrakcje dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

  • https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/dzien-dziecka-w-pkp-intercity-–-darmowe-przejazdy-dla-najmlodszych.html

Podobne artykuły