Noworodek zmarł przez pocałunek. Rodzice ostrzegają innych przed tym błędem!

Parenting Data publikacji: 23 czerwca 2019

Ciężko powstrzymać się od całowania takiego maluszka. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę jak niebezpieczne może to być dla zdrowia i życia dziecka. Dlatego mamy zaczęły ostrzegać się w Internecie przed całowaniem noworodka. Wszystko za sprawą śmierci dziecka Presley Trejo.

Całowanie noworodka jest groźne dla jego zdrowia

Presley Trejo w zeszłym roku przeżyła tragedię. Była zmęczona spekulacjami i chociaż nie zamierzała jeszcze nic mówić postanowiła podzielić się przyczyną, która odebrała jej słodką córeczkę.

Wszystkiemu winien był wirus HSV-1. Jest to wirus opryszczki pospolitej. Wiele dorosłych osób nosi go uśpionego. Dla zdrowiej osoby z dobrą odpornością to nie wielki problem, ale dla tak małego dziecka może okazać się to „pocałunkiem śmierci”.

Możesz mieć wirusa HSV-1 i wcale o tym nie wiedzieć. Dlatego tak ważne jest to by osoby dorosłe nie całowały małych dzieci. Wirus ten najpierw atakuje mózg w postaci zapalenia opon mózgowych. Następnie rozprzestrzenia się na wszystkie organy. Dzieje się to tak szybko, że nawet nie wiesz, że dziecko jest chore.

Tak właśnie były w przypadku Emersona, jej córeczki. Gdy trafiły do szpitala wątroba już praktycznie nie działała. Nerki były na wykończeniu. Wszystko zawiodło. Wirus odebrał jej córeczkę gdy miała zaledwie 12 dni. To była dla nich ogromna tragedia.

Dlatego mama napisała swój post na Facebooku i ostrzega każdego rodzica. WSZYSCY POWINNI WIEDZIEĆ O TYM WIRUSIE! Apeluje aby nie całować dzieci, które nie są twoimi. Zamiesiła również bardzo osobiste zdjęcia i poprosiła o udostępnienie tego posta by stał się dla innych ważną lekcją. By już więcej rodzice nie musieli tracić swoich dzieci z tego powodu.

Dlatego jeśli możecie udostępnijcie ten post. Spełnijmy jej prośbę, niech dowie się o tym jak najwięcej osób. Wtedy jest szansa, że dużo mniej rodzin i dzieci będzie cierpieć z tego samego powodu.

Podobne artykuły