Czy wiecie dlaczego dziecięce body mają zakładki na ramionach? Oto prawdziwe zastosowanie

Kategoria: Parenting
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-04-01 / Aktualizacja: 2023-12-04

Z pewnością zauważyłyście, że niektóre dziecięce body zamiast guziczków mają zakładki. Jeśli myśleliście, że są one po to, aby łatwo body przechodziło przez główkę dziecka, to się myliliście.

Oczywiście, jest to bardzo przydatne. Nie musimy pamiętać o rozpięciu guziczków lub napów. Gdy zapomnimy, ubranko nie przejdzie przez główkę, a dziecko zestresuje się, zacznie płakać i utrudni nam jego przebieranie. Jednak zastosowanie tego elementu jest całkiem inne i podzieliła się nim na TikToku jedna mama.

Po co są zakładki w body dla dziecka

Z pewnością doświadczyliście sytuacji, gdy dziecko zrobiło tak dużą kupkę, że nie zmieściła się ona w pieluszce. Całe body jest wtedy brudne i nie chcielibyśmy jednocześnie ubrudzić dziecka ekskrementami podczas przekładania mu przez głowę ubranka.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Dlatego właśnie przydają się te zakładki. Pozwalają bardzo łatwo rozciągnąć body i ściągnąć je przez ciałko dziecka w dół. Dzięki temu możemy łatwiej je przebrać, gdy zrobi właśnie taką kupkę, która wypłynie z pieluszki.

@irminnaa Ważne info dla przyszłych rodziców!Człowiek to się jednak uczy przez całe życie! #jestemwciąży #bedemama #niemowle #ubrankaniemowlęce #ubrankadladzieci #macierzyństwobezściemy #rodzew2023 ♬ WHY ARE PPL USING THIS SOUND – John Phillips

Wiadomość ta wzbudziła spore poruszenie wśród mam w komentarzach, które dopiero teraz po tylu latach dowiedziały się o tym. Znajdziemy również opinie osób pracujących w żłobku, które zachwalają to rozwiązanie i twierdzą, że naprawdę się przydaje.

Nie brakuje jednak negatywnych opinii, które dotyczą głównie tego, iż takie body bardzo mocno się rozciągają. Część mam więc preferuje tradycyjne zapięcia. Jedna z mam znalazła nawet na to sprytne rozwiązanie i pierze rozciągnięte body w takiej temperaturze, aby się skurczyło.

Podobne artykuły