Dzięki temu trikowi zwiększysz zasięg sieci wi-fi w domu

Technologie Data publikacji: 28 października 2018

Często w domu mamy problem z zasięgiem wi-fi. Znajdujemy się w jednym pomieszczeniu i wszystko jest dobrze, ale już w kolejnym brakuje zasięgu i nie da się korzystać z Internetu swobodnie. Pamiętaj o tym, że sygnał routera rozchodzi się dookoła niego, dlatego najlepszym miejscem, w którym powinien stać jest centrum domu. Sieć wi-fi rozchodzi się niczym parasol od routera, dlatego warto aby stał też wysoko. Dzięki temu naturalnie jego sygnał będzie pokrywał jak największą część mieszkania. Nie zawsze mamy jednak taką możliwość, a często gniazdo internetowe zaplanowane jest gdzieś w roku pokoju. Jak w takim przypadku poprawić jakość sygnału, możecie wykorzystać ten trik.

Jak zwiększyć zasięg sieci wi-fi

Możemy ukierunkować sygnał i dobić go za pomocą zwykłego kawałka kartonu owiniętego folią aluminiową i ustawionego za routerem. Kawałek kartonu ma odbijać sygnał w kierunku, w którym chcemy zwiększyć zasięg. Jeśli router ma anteny możemy wręcz zrobić na nie specjalne nakładki z kartonu.

fot. Zikom

Jeśli sposób ten nie okaże się w Waszym przypadku wystarczający, proponuję Wam jeszcze jedno rozwiązanie, które sami stosujemy. Jest to proste urządzenie nazywane wzmacniaczem sygnału wi-fi bądź reapeterem. Montuje się je w gniazdu elektrycznym w miejscu, gdzie sygnał jest wystarczający, a ono swoją wewnętrzną anteną rozprowadza go dalej tak naprawdę sprawiając, że sieć wi-fi pokrywa większy obszar domu.

Podobne artykuły