Uważaj na SMSy z numru 7247 to OSZUSTWO!

Technologie Data publikacji: 26 stycznia 2019

fot. niebezpiecznik.pl

Jak podaje niebezpiecznik.pl coraz więcej osób dostaje SMSy z numeru 7247. Cała sprawa zaczęła się w styczniu tego roku. W treści wiadomości znajdziecie instrukcje, które rzekomo mają uwolnić Was od natrętnych telefonów telemarketerów. Kuszące? Niestety tak, a nie dość, że nie uda nam się tego zrobić to jeszcze padniemy ofiarami oszustwa.

Na czym polega oszustwo?

W wiadomości znajdziemy adres URL, który zaprowadzi nas do strony mającej na celu zablokować niechciane wiadomości. Trzeba tylko wpisać swój adres e-mail. Następnie otrzymamy wiadomość, w której aby potwierdzić zgłoszenie musimy kliknąć kolejny link. W tym linku przeniesieni zostaniemy do strony, która ma na celu wyłudzić nasze dane i zgody na przetwarzanie ich w celach marketingowych – o ironio!

Myślicie, że robicie coś co ma Was od spamu uchronić, a sami się na niego zapisujecie. Uważajcie więc na wiadomości tego typu i stronę, do której kierują stop-sms.pl. Prawdopodobnie po nagłośnieniu sprawy numer jak i strona się zmienią, dlatego warto być podejrzliwym do wszystkich wiadomości tego typu.

Podobne artykuły