Czym są biura modułowe?

Technologie Data publikacji: 27 marca 2023

Jeśli zastanawiasz się nad miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej, ale przerażają Cię ceny wynajmu, mamy dla Ciebie idealną propozycję – skończ z zamartwianiem się wysokimi opłatami i zbuduj własne biuro. Brzmi prościej, niż wygląda? Nie masz czasu na czekanie? Otóż nic bardziej mylnego! Biuro modułowe możesz mieć już w kilka tygodni od złożenia zamówienia. Dzięki niemu oszczędzisz nie tylko na czynszu, ale też na rachunkach i rozpoczniesz działalność tam, gdzie chcesz, a nie tam, gdzie znajdziesz najkorzystniejszą ofertę najmu.

Co to jest biuro modułowe i jak powstaje?

Słowo modułowe w tej nazwie odnosi się do technologii, która pozwala na zaaranżowanie budowli w dowolny sposób z gotowych elementów. Te powstają nie na placu budowy, ale w fabryce, zgodnie ze ściśle określonymi normami i pod kontrolą jakości. W zakładzie produkcyjnym montowane są ściany oparte na drewnianym szkielecie, które następnie uzbraja się w stolarkę otworową, instalację wodno-kanalizacyjna i elektryczną. Pozwala to zaoszczędzić czas, ale też pieniądze – produkcja podobnych paneli w wielu egzemplarzach zmniejsza koszty, co ostatecznie obniża nakłady po stronie inwestora. 

Ponadto w fabryce poszczególne elementy są już ocieplane zgodnie z najwyższymi standardami. W efekcie na plac budowy trafia gotowy budynek, który należy jedynie złożyć w całość. Biuro modułowe z zewnątrz może być wykończone już na etapie produkcji zgodnie z wymaganiami inwestora.

Zalety biura modułowego

  • krótszy czas budowy – dzięki temu będziesz mógł rozpocząć działalność w biurze już w tym samym roku, w którym rozpoczniesz inwestycję. Od chwili złożenia zamówienia na budynek modułowy do czasu oddania do użytkowania może minąć już miesiąc!
  • mobilność – jeśli uznasz, że Twoje biuro powinno znaleźć się w innej lokalizacji, nic prostszego – biuro modułowe nie musi być na stałe związane z gruntem, możesz je przetransportować w inne miejsce.
  • ekologiczny charakter inwestycji – możesz pochwalić się klientom, że Twoja firma idzie z duchem czasu – świadczy o tym nie tylko użycie do budowy biura drewna, stanowiącego surowiec naturalny i ekologiczny, ale też doskonała termoizolacja, pozwalająca oszczędzić energię potrzebną do ogrzania pomieszczenia.
  • wysoka estetyka – możesz zaaranżować wygląd zewnętrzny biura zgodnie ze swoimi upodobaniami i adekwatnie do wizerunku firmy. Będzie to doskonała wizytówka Twojej działalności gospodarczej.

Czy na biuro modułowe potrzebne jest pozwolenie?

Zgodnie z polskim prawem budowlanym do realizacji budynku o powierzchni do 35 m2 potrzebne jest jedynie zgłoszenie. Metraż ten jest wystarczający do prowadzenia małego biura dla 2-3 osób, a nawet małej gastronomii. W budynku takim spokojnie zaaranżujesz przestrzeń socjalną dla pracowników, komfortowe stanowiska pracy i poczekalnię dla klientów. Więcej informacji na ten temat dostarczy strona https://markaeko.pl/.

Podobne artykuły