Automatyka Somfy – Nowoczesne sterowanie elektrycznymi karniszami

Technologie Data publikacji: 02 lipca 2024
automatyka w domu

Automatyka domowa tzw. smart home umożliwia łatwe zarządzanie urządzeniami elektrycznymi. Firma Somfy – to lider w dziedzinie napędów i sterowania osłon okiennych. Od kilku lat oferuje nowoczesne rozwiązania, które łączą łatwość instalacji z komunikacją bezprzewodową, dając użytkownikom wygodę i funkcjonalność.

Co to jest automatyka Somfy?

Somfy z bogatym doświadczeniem w dziedzinie automatyki na polskim rynku jest już obecna ponad 25 lat. Klientom pomaga infolinia techniczna Somfy Polska. Firma oferuje szeroką gamę produktów do sterowania roletami elektrycznymi i karniszami. Ich technologie RTS oraz iO są słynne z niezawodności i innowacyjności.

Zalety automatyki Somfy w kontekście karniszy elektrycznych

Karnisze Somfy z serii Movelite i Glydea Ultra są przygotowane do sterowania bezpotencjałowego, fazowego lub radiowego RTS, a także ZigBee 3.0 Nadal najbardziej popularnym sposobem sterowania są piloty radiowe serii Situo Klienci doceniają także możliwość uruchamiania zasłon pociągnięciem za tkaninę. Dla lubiących nowoczesne technologie Somfy oferuje sterowanie z aplikacji mobilnej dzięki centralce Tahoma Switch. Może się ono odbywać za pomocą smartfonu lub tabletu (Android lub IOS). Aplikacja pozwala na automatyczne otwieranie / zamykanie zasłon wybranej porze lub ustalonym czasie np. po wschodzie lub przed zachodem słońca z uwzględnieniem długości dnia wg. Kalendarza. Automatyczne zarządzanie światłem i temperaturą w pomieszczeniach zwiększa komfort i oszczędza energię.

Funkcjonalności systemów Somfy

Systemy Somfy integrują się z asystentami głosowymi, takimi jak Alexa, Google Assistant czy Siri. Możesz tworzyć spersonalizowane harmonogramy otwierania i zamykania zasłon oraz sterować nimi z dowolnego miejsca na świecie za pomocą aplikacji mobilnej.

Jak zainstalować i skonfigurować system Somfy Tahoma do sterowania karniszami?

Instalacja Somfy Tahoma Switch jest prosta i można ją wykonać samodzielnie, postępując zgodnie z instrukcjami. Dostępne są także wskazówki video, które mogą być przydatne w przypadku bardziej skomplikowanych instalacji. Po zainstalowaniu system można łatwo skonfigurować i dostosować do indywidualnych potrzeb. W przypadku karniszy producent zaleca instalację i podłączenie napędów przez osoby posiadające uprawnienia elektryczne i wiedzę z zakresu konfiguracji produktów Somfy.

Podsumowanie

Somfy oferuje automatykę i sprawdzone rozwiązania do zasłon elektrycznych. Napędy Somfy bardzo często stosowane są do zasłon zawieszanych nad dużymi oknami tarasowymi, w wysokich dwukondygnacyjnych wnętrzach lub w oknach trudnodostępnych. Inwestycja w nowoczesne rozwiązania automatyki domowej zwiększa komfort użytkowania zasłon. Zachęcamy do odwiedzenia strony elektryczne.eu w celu uzyskania szerszych informacji oraz skorzystania z oferty konsultacji i wyceny indywidualnych rozwiązań.

Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły