W jaki sposób zastrzec numer telefonu?

Kategoria: Technologie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-05-06

Jak zastrzec numer telefonu? Nie jest to trudne i wystarczy parę kliknięć, aby to zrobić. Powstaje pytanie – po co zastrzegać numer telefonu? Zazwyczaj robimy to wtedy, gdy chcemy skontaktować się z kimś, ale nie chcemy by ta osoba widziała nasz numer i mogła na niego oddzwonić.

Gdy dzwonimy do kogoś z numeru zastrzeżonego, osoba ta nie widzi naszego numeru. Jedyne co wyświetli się jej na ekranie to informacja „Numer zastrzeżony” lub „Numer nieznany”. Pamiętajmy jednak o tym, że wiele osób nie odbiera w ogóle telefonów z numerów zastrzeżonych. Wszystko przez to, że były one często stosowane przez marketerów, którzy w ten sposób dzwonili do nas z ofertami, ale jednocześnie zapobiegali zablokowaniu ich numeru. Dzisiaj już zdarza się to coraz rzadziej i nawet telemarketerzy nie używają ukrytych numerów. Można domyślać się tylko, że współczynnik odebranych telefonów z numerem ukrytym był bardzo niski.

Jeśli jednak musicie gdzieś zadzwonić i nie chcecie by Wasz numer telefonu został ujawniony, to dzisiaj powiemy Wam, jak go ukryć.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jak zastrzec numer telefonu w Android

  1. Wejdź do widoku wybierania numeru
  2. W górnym prawym rogu naciśnij trzy kropki
  3. Następnie wybierz opcję „Ustawienia”
  4. Teraz przejdź do zakładki „Konta telefoniczne”
  5. Wybierz „Ustawienia zaawansowane”
  6. Następnie „ID rozmówcy” i wybierz „Ukryj numer”.

Jak zastrzec numer telefonu w iOS

  1. Wejdź w ustawienia telefonu klikając ikonę koła zębatego
  2. Wejdź w zakładkę „Telefon”
  3. Następnie wejdź w opcję „Pokaż moje ID wywołujące”
  4. Następnie odznacz „Pokaż moje ID wywołującego”

Teraz Twój numer telefonu jest zastrzeżony, a gdy do kogoś zadzwonisz nie ostatnie on tej osobie wyświetlony. Nawet jeśli znajdujesz się na liście kontaktów tej osoby. Osoba ta nie będzie więc mogła na ten numer oddzwonić, ani go zablokować.

Podobne artykuły