Domowy sposób na grzybicę paznokci

Zdrowie Data publikacji: 17 kwietnia 2017 / Aktualizacja: 2024-04-29

Grzybica paznokci to problem, który dotyka wielu ludzi. Wystarczy czasem wyjść na basen i nie założyć klapek, aby się nią zarazić. Grzybica jest zaraźliwa i może rozprzestrzeniać się poprzez kontakt z tymi samym obuwiem czy np. kafelkami pod prysznicem w hotelu.

Dlatego też lato to okres, w którym problem się zwiększa. Zaczynamy częściej chodzić na basen, wyjeżdżamy na wakacje i korzystamy z tych samych pryszniców, dywaników w łazienkach itd. Dlatego oprócz leczenia grzybicy bardzo ważne jest jej zapobieganie. W hotelu pod prysznic warto wchodzić w swoich klapkach, również będąc na basenie, korzystamy ze swojego zmiennego obuwia.

Objawy grzybicy stóp

Wiemy już, jak możemy się zarazić grzybicą stóp. Warto teraz umieć ją zdiagnozować. Infekcja grzybicza paznokcia rozpoczyna się od wewnątrz. Z tego powodu z początku możemy o niej nawet nie wiedzieć. Jednak z czasem chory paznokieć zmienia barwę, staje się pogrubiony i zaczyna się deformować. To pierwszy sygnał o chorobie, która oczywiście może przenieść się na resztę paznokci, bo nosimy te same skarpetki i buty. Możemy też zarazić innych domowników, dlatego warto rozpocząć z nim walkę jak najszybciej.

Jak leczyć grzybicę paznokci

Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości grzybobójcze. Oprócz tego ma bardzo dużo innych właściwości, ale przy tym problemie ta jedna jest dla nas najważniejsza. Jednocześnie stosowanie tego rozwiązania dla chorego jest bardzo proste. Nie wymaga uciążliwych i zabierających czas kuracji. Jedyne co musimy robić to kilka razy dziennie wmasować w paznokieć parę kropli olejku herbacianego. Dostaniecie go praktycznie w każdej aptece i jest również dosyć tani. Jeśli chcecie, możecie się dowiedzieć, więcej o właściwościach olejku herbacianego i sprawdzić jego inne ciekawe zastosowania.

Soda i ocet to kolejny domowy sposób na leczenie grzybicy paznokci. Wlej do miski tyle wody, abyś mogła zanurzyć w niej całe paznokcie i dodaj szklankę octu. Moczymy paznokcie przez 15 minut, a po tym czasie osuszamy. To pierwszy etap kuracji, drugi polega na zrobieniu pasty z sody poprzez zmieszanie jej z małą ilością wody utlenionej. Pastę nakładamy na stopy na 15 minut i po tym czasie zmywamy. Taką kurację stosujemy dwa razy dziennie co jest już bardziej pracochłonną metodą leczenie grzybicy paznokci niż lejeke z drzewa herbacianego.

Sok z cytryny to kolejny prosty w obsłudze sposób na grzybicę paznokci. Jego stosowanie w leczeniu grzybicy jest bardzo proste i nie zabiera wiele czasu.

Wystarczy wymieszać sok z cytryny z oliwą z oliwek w proporcjach 1:1. Następnie taką mieszankę wmasowujemy w paznokcie np. rano po wstaniu. Pozostawiamy do południa i zmywamy wodą. Ważne, aby nie pozostawiać jej na cały dzień, tylko po paru godzinach zmyć.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły