Domowy napar, który łagodzi ból głowy

Zdrowie Data publikacji: 15 października 2019

Migrenowe bóle głowy spowodowane są często niedotlenieniem obszarów mózgu oraz dużym ciśnieniem, które w nich występuje. Wystarczy skorzystać z tej mieszanki, aby złagodzić ból. Dzięki niem mózg zostanie dotleniony, naczynia krwionośne rozszerzone co przyczyni się do zmniejszenia ciśnienia.

Składniki

  • 25 g suszonej melisy
  • 10 g suszonej kolendry
  • 10 g suszonych kwiatów wrzosu

Przygotowanie

Wszystkie susze musimy zmielić w moździerzu i przesypać do jakiegoś szczelnie zamykanego słoiczka. Następnie w przypadku bólu głowy sięgamy po przygotowaną mieszankę. Bierzemy łyżkę mieszanki, zalewamy wrzątkiem i pozostawiamy na kwadrans do zaparzenia pod przykryciem. Wypijamy szklankę jeszcze ciepłego naparu. Możemy powtarzać czynność dwa razy dziennie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły