Domowe sposoby na próchnicę

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-10-16

Próchnica to jeden z najczęstszych problemów z naszymi zębami. Występuje u dzieci, młodzieży i dorosłych. Występuje ona najczęściej z powodu infekcji bakteryjnej, którą powoduje demineralizacja i zniszczenie twardych tkanek w zębach.

Niektóre czynniki zwiększają ryzyko powstania próchnicy i wystąpienia ubytków. Najczęściej są to produkty, które jemy. Negatywnie wpływają na nasze uzębienie, a gdy dojdzie do tego niewystarczająca higiena jamy ustnej próchnica ma idealne warunki do rozwoju.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Objawów ubytków w zębach i próchnicy może być wiele. Może to być ból zębów, nadwrażliwość czy nawet widoczne otwory albo ciemna powierzchnia zęba. Pierwszy krokiem jest zahamowanie problemu. Nie chcemy by próchnica się rozwijała. Najlepszym sposobem jest konsultacja z dentystą, ale doskonale wiemy, że wiele osób tego nie robi. Dlatego można spróbować domowych sposobów. Pamiętajcie jednak, nic nie zastąpi profesjonalnego leczenia.

Jak leczyć próchnicę w odmu

1. Goździki

Goździki są świetnym domowym remedium wykorzystywanym do leczenia zębów. Ma on właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i antybakteryjne. Może złagodzić ból i zahamować rozwój próchnicy.

Jak go stosować

Rozcieńcz 3 krople olejku z goździków w 1/4 łyżeczki oleju kokosowego. Kilka kropli za pomocą pipety wkrop w chorego zęba. Następnie za pomocą bawełnianej kulki rozprowadź dobrze roztwór na zębach. Zabieg powtarzaj codziennie przed pójściem spać.

Innym sposobem może być żucie goździków. Trzeba przeżuwać je dokładnie częścią buzi, której dotyka problem z próchnicą. Pamiętaj jednak by nie korzystać z olejku zbyt często, jest to tylko tymczasowy środek zaradczy, nie może być stosowany jako stałą terapia.

2. Sól

Dlaczego sól pomaga nam leczyć zęby? Ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Może łagodzić stany zapalne, ból i likwidować wszelkie infekcje bakteryjne.

Stosowanie

Rozpuść 1 łyżeczkę soli w szklance ciepłej wody. Następnie płucz roztworem soli usta przez jedną minutę. Koncentruj się na części jamy ustnej, w której występuje problem. Płukankę możesz powtarzać do trzech razy dziennie.

3. Czosnek

Czosnek jest bogaty w antybakteryjne i antybiotyczne właściwości. Dlatego można go stosować podczas leczenia problemów z próchnicą. Dzięki niemu również nasze dziąsła będą zdrowsze.

Stosowanie

Przygotujemy pastę z 4 ząbków czosnki i 1/4 łyżeczki soli kamiennej. Czosnek wyciskamy wcześniej obrawszy go, dodajemy sól i dobrze mieszamy. Taką pastę nakładamy na chory ząb na 10 minut, a następnie dobrze płuczemy jamę ustną. Możemy to robić dwa razy dziennie nawet przez kilka tygodni.

Źródło artykułu: http://www.top10homeremedies.com/home-remedies/home-remedies-tooth-decay-cavities.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły