Domowe sposoby na oczyszczenie jelita grubego – zobacz dlaczego warto to zrobić!

Zdrowie Data publikacji: 26 października 2017

To nasz układ pokarmowy odpowiada za wydobywanie z pożywienia wody, soli, witamin i składników odżywczych. Jelito grube przetwarza żywność, która nie została strawiona w jelicie cienkim. Jednak aby funkcjonowało prawidłowo i nie absorbowało toksyn musimy o nie dbać.

Problemy z jelitem grubym mogą powodować:

  1. bóle głowy
  2. wzdęcia
  3. zaparcia
  4. gazy
  5. przyrost masy ciała
  6. niską ilość energii
  7. zmęczenie
  8. choroby

Dlatego warto raz na jakiś czas przeprowadzić kurację mającą na celu oczyszczenie jelita grubego. Tym bardziej, że możemy zrobić to samodzielnie stosując naturalne suplementy. Jeśli jednak cierpisz na jakieś choroby lub problemy zdrowotne to przed kuracją skonsultuj to ze swoim lekarzem.

Woda

W przypadku czyszczenia jelita grubego najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest po prostu picie dużej ilości wody. Wypicie od 10 do 12 szklanek wody dziennie spowoduje oczyszczenie jelita grubego ze złogów pokarmowych. Woda zapewnia dodatkowo smarowanie organizmu i jelita oraz wypłukiwanie w naturalny sposób toksyn.

Ostatnio robiłam tę kurację, ale musicie przygotować się na to i najlepiej zrobić to w dzień wolny. Piłam wodę przez cały dzień i wieczorem zaczęła działać. Przygotujcie się więc na parę wizyt w toalecie i dość nieprzyjemne uczucie w brzuchu. Jednak faktycznie to działa i oczyszczenie następuje.

Sok jabłkowy

Sok jabłkowy to jeden z lepszych soków działających oczyszczająco. Picie go regularnie zachęca do przemieszczenia pokarmu przez jelita, rozkłada toksyny i poprawia zdrowie wątroby i układu pokarmowego. Najlepszy oczywiście będzie sok ze świeżo wyciśniętych jabłek.

Na początek polecam picie jednej szklanki soku, a po 30 minutach popicie go szklanką wody. Powtarzamy taką procedurę kilka razy w ciągu dnia i kontynuuj przez 3 dni.

Sok cytrynowy

Cytryna ma właściwości przeciwutleniające i jest dobra dla naszego układu pokarmowego. Dzięki temu świetnie sprawdza się do czyszczenia układu pokarmowego, zwłaszcza gdy wymiesza się go z wodą. Uważajcie jednak, działa naprawdę skutecznie i musicie to zrobić w dzień wolny. Ostatnio wystarczyło mi wypicie 1 litra wody z dwie cytrynami.

Produkty bogate w błonnik

Błonnik pomaga utrzymać odpowiedni ruch jelit i sprawia, że wydalanie złogów pokarmowych staje się łatwiejsze. Jedzenie błonnika jest bardzo ważne gdy mamy problemy z wypróżnianiem, stosowanie go w codziennej diecie likwiduje bowiem problemy zaparć.

Ilość błonnika w swojej diecie możemy zwiększyć jedząc np. gruszki, jabłka, świeże warzywa, zboża, całe ziarna, owsiankę.

Probiotyki

Probiotyki w postaci np. jogurtu naturalnego pomagają zachować zdrowe jelito grube. Wprowadza on do jelita zdrowe bakterie, które wspomagają trawienie i zwalczają różne choroby jelita grubego.

Źródło artykułu: http://www.top10homeremedies.com/home-remedies/home-remedies-for-colon-cleansing.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły