Największym funkcjonującym narządem w naszym ciele jest wątroba. Oto 10 sygnałów, które daje nam gdy jest chora. Jest ona istnym filtrem, który chroni nas przed wszystkimi zanieczyszczeniami pochodzącymi z tego co spożywamy. Dlatego stale narażona jest na wszystko co szkodliwe.
Wydaje się to dziwne, ale faktycznie tak jest, że jednym z pierwszych objawów uszkodzenia wątroby są problemy z żołądkiem. Jednak nie należy wyciągać z tego pochopnych wniosków bo może to być wynikiem innych problemów.
Wszyscy jesteśmy zmęczeni, to prawda. Ale zmęczenie może też być niewyjaśnione. Wyobraź sobie dzień, w którym dobrze się wyspałaś, zjadłaś odpowiednio zbilansowane posiłki, a mimo to czujesz się zmęczona. Chora wątroba to problem dla organizmu, musi więc włożyć więcej wysiłku i przejąć jej funkcje, a to odznacza się zmęczeniem organizmu.
Nadmierne gromadzenie się żółci, które jest wynikiem problemów z wątrobą powoduje słabe trawienie tłuszczy. To prowadzi do zmiany apetytu i nawet utraty wagi.
Niestrawność to wynik uszkodzeń wątroby. Składniki odżywcze nie są dobrze przetwarzane aby później mogły być wchłonięte przez jelito. Pojawia się zespól jelita drażliwego, słaba nietolerancja alkoholu czy zaparcia i wzdęcia.
W przypadku uszkodzeń wątroby mocz robi się brązowy, bursztynowy lub pomarańczowy. Oznacza to nadmiar bilirubiny we krwi. Dlatego warto monitorować to jak wygląda wydalany przez nas mocz. Więcej o jego wyglądzie i wpływie na zdrowie znajdziesz tutaj.
Kolor stolca podczas problemów z wątrobą również się zmienia. Z powodu braku żółci staje się szary lub bladożółty. Warto też pamiętać o tym, że na jego kolor i kształt wpływ mają również inne czynniki. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj.
Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.