Domowe sposoby na mrówki w kuchni

Porady Data publikacji: 18 sierpnia 2020

Mrówki nie są mile widzianymi gośćmi w naszym domu. Znaleźć można je przede wszystkim w kuchni. Chociaż nie są dla nas niebezpieczne to z pewnością są uciążliwe, a pozbycie się ich wcale nie jest łatwe. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować Wam kilka skutecznych sposobów na pozbycie się mrówek z kuchni.

Proszek BROS na mrówki

Mrówki z kuchni można przepędzić środkami dedykowanymi temu. Na mrówki najczęściej polecany na forach i w grupach na facebooku jest proszek BROS. Najlepiej rozsypać go na noc, otworzyć okna i zamknąć kuchnię. Nie wchodź do niej do rana. W tym czasie proszek będzie działał i problem mrówek minie.

Cynamon

Kupienie dedykowanych środków jest kosztownym wyjściem, ale jest również takie, które jest dużo tańsze. Jeśli masz w domu cynamon to możesz go wykorzystać. Skutecznie odstrasza on mrówki. Wystarczy posypać nim miejsca, w których ostatnio je widzieliśmy.

Proszek do pieczenia

Proszek do pieczenia mrówki chętnie skonsumują. Ten natomiast później napęcznieje w ich żołądkach zabijając insekty. To również skuteczny choć drastyczny sposób na pozbycie się ich.

Obierki z ogórka

Skórka ogórka zawiera substancje, które dla mrówek są toksyczne. Dlatego skutecznie sprawdza się ona w odstraszaniu tych insektów.

Wrotycz pospolity

Wrotycz pospolity to roślina należąca do rodziny astrowatych, którą znajdziemy praktycznie wszędzie. Wystarczy jej nazrywać i jak bukiety włożyć w wazon i rozmieścić w naszym domu. Skutecznie swoim aromatem odstrasza mrówki.

Świeża mięta

Uprawiaj na parapecie w swojej kuchni świeżą miętę. Jej aromat skutecznie odstrasza mrówki. Najczęściej dostają się do nas właśnie oknem, dlatego tu najłatwiej je odstraszyć.

Podobne artykuły