Czyszczenie toalety i zbiornika na wodę od spłuczki

Porady Data publikacji: 18 października 2017

Toaleta znajduje się na liście naszych standardowych miejsc do posprzątania podczas porządków. Jak często jednak zaglądacie do zbiornika na wodę i jego również czyścicie? Pamiętajcie, że w nim również rozwijają się bakterie, a następnie wraz z wodą trafiają do naszej czysto umytej muszli, tak samo jak zanieczyszczenia czy pleśń, która się w nim rozwija. Zobaczcie jak wyczyścić toaletę, aby była super czysta.

Toaleta to bardzo ważny element każdego naszego domu. Istotnym jest to by utrzymać w niej czystość i porządek. To stąd może rozwinąć się wiele zarazków i zagrożeń dla całej rodziny. Dzisiaj zatem zajmiemy się dokładnym wyczyszczeniem toalety i użyjemy do tego jak zwykle naturalnych środków czyszczących, które zapewne macie już w domu.

Zapewnia to nam nie tylko czystość, która widoczna jest na pierwszy rzut oka, ale również odpowiednią higienę poprzez likwidację bakterii, które rozwijają się w tych wilgotnych i brudnych miejscach. Płyn ten świetnie radzi sobie z usuwaniem kamienia, eliminowaniem nieprzyjemnego zapachu oraz osadów i plam, które znajdziemy na ceramice. Doskonale również czyści zbiornik na wodę od spłuczki. Jeśli macie zbiornik w zabudowie kartonowo-gipsowej to i tak macie do niego dostęp zdejmując przedni panel od spłuczki. Zazwyczaj wystarczy przesunąć go do góry, wtedy zeskoczy z zaczepów i wtedy go zdjąć.

Domowy płyn do czyszczenia toalety i spłuczki

Tak jak wspominaliśmy wcześniej płyn do czyszczenia toalety wykonany będzie z naturalnych składników. Tak naprawdę będą to jedynie dwie rzeczy, których potrzebujemy.

Składniki

  • 250ml octu jabłkowego
  • 2 łyżeczki sody oczyszczonej

Stosowanie

Ocet należy podgrzać do temperatury 40 stopni, przyda nam się do tego termometr kuchenny. Następnie dodajemy do niego sodę oczyszczoną i mieszamy. Spłucz toaletę i dokładnie oblej jej środek szklanką środka. Drugą szklankę środka wlej do spłuczki. Pozostaw to na 2-3 godziny sprzątając inne pomieszczenia domu i elementy łazienki. Na koniec wróć i spłucz jeszcze raz wodę, gotowe :)

Podobne artykuły