Dlaczego warto przed snem pić ocet jabłkowy

Zdrowie Data publikacji: 21 lutego 2017

fot. healthylifehappiness.com 

Ocet jabłkowy pity przed snem może przynieść wiele zaskakujących dla zdrowia korzyści. Jeśli jesteście ciekawi jakich to zapraszamy do lektury.

Problemy z niestrawnością o odchudzanie

Jeśli przed snem wypijesz łyżeczkę octu jabłkowego popitego szklanką wody na 30 minut przed położeniem się spać, to pozbędziesz się problemów z niestrawnością. Gdy przed snem czujesz głód wypij taką samą ilość octu z wodą aby zmniejszyć uczucie głodu i zadbać o swoją wagę.

Lepsze trawienie i ból brzucha

Ocet wypity przed snem reguluje również kwasowość żołądka i pomaga na różne problemy trawienne. Może to również pomóc złagodzić ból brzucha jeśli przeszkadza Ci w zaśnięciu.

Na choroby bakteryjne

Ocet jabłkowy ma również właściwości antybakteryjne, które pomagają na wszelkie choroby wywołane przez bakterie. Choroby bakteryjne to m.in.: angina. Ocet pomoże Ci zwalczyć objawy, ale również będzie działał zapobiegawczo.

Wysokie ciśnienie

Ocet jabłkowy pomaga również obniżyć ciśnienie krwi. Wystarczą dwie łyżeczki octu przed pójściem spać aby zażegnać problemy z zasypianiem będące wynikiem wysokiego ciśnienia.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły