7 sygnałów ostrzegawczych guza mózgu. Powinniście je znać.

Zdrowie Data publikacji: 31 grudnia 2017

Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego rozwijają się w tkankach mózgowia i rdzenia kręgowego. Wyróżnić możemy wiele typów guzów. Jednak wielu z nich towarzyszą pewne objawy, o których dzisiaj Wam powiemy.

1. Bóle głowy

Bóle głowy zdarzają się każdemu, ale gdy są częste i mocne, nasilają się zwłaszcza rano to mogą oznaczać nadmierny wzrost tkanki mózgowej.

2. Drgawki

Drgawki to mimowolne ruchy mięśni, które występują z powodu anomalnej aktywności elektrycznej w mózgu. Problem ten pojawić może się również w wyniku guza mózgu.

3. Problemy z widzeniem

Osoby, których dotknął guz mózgu często skarżyły się na problemy z widzeniem. Zwłaszcza zmniejszeniem widzenia peryferyjnego lub niewyraźne widzenie.

4. Upośledzenie funkcji umysłowych

Utrata koncentracji, zaburzenia pamięci i zaburzenia zdolności intelektualnych mogą być spowodowane postępem nowotworu mózgu.

5. Nudności i wymioty

Zwykle pojawiają się rano. Porannemu przebudzeniu mogą towarzyszyć nudności i zawroty głowy. Podobno wymioty u osób, które cierpią na guza mózgu nie przynoszą ulgi.

6. Utrata równowagi

Mogą również pojawić się problemy z koordynacją i utratą równowagi. To dlatego, że nowotwór wywiera nacisk na móżdżek lub niszczy jego komórki.

7. Dziwne uczucia

Guz mózgu może powodować odrętwienie, mrowienie i inne niezwykłe uczucia w dowolnej części ciała.

Źródło artykułu: https://betterme.tips/9317-you-7-warning-signs-a-brain-tumor.html#9317

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły