Dlaczego boli mnie głowa? Strefa bólu głowy, a przyczyny.

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-09-21

Ajurweda to system medycyny indyjskiej rozwinięty w starożytności. Jest jednym z niewielu systemów medycyny niekonwencjonalnej wykorzystujących chirurgię. Jako koncepcja zdrowia i terapii uznawany jest od 1979 roku przez Światową Organizację Zdrowia. Znany doktor i filozof Harisha Johari, który przez długi czas studiował Ajurwedę pozostawił po sobie liczne dzieła, a w jednym z nich opisał przyczyny bólu głowy.

Według jego badań ciągły ucisk głowy w zależności od miejsca może wskazywać na to z jakiego powodu ból powstał. Skoncentrowane bóle głowy mogą więc wskazywać problemy w innych obszarach ciała. Wystarczy, że spojrzysz na zdjęcie powyżej i sprawdzisz, w którym miejscu głowy czujesz ból. Następnie sprawdź na liście poniżej co może on oznaczać.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Przyczyny bólu głowy

 1. Infekcja dziąseł lub zębów
 2. Zwiększenie kwasowości organizmu
 3. Zapalenie żołądka
 4. Również zapalenie żołądka
 5. Choroba wrzodowa
 6. Zakłócenia pracy jelit
 7. Problemy z jajowodem
 8. Choroby nerek
 9. Nieprawidłowe funkcjonowanie układu moczowego
 10. Nerwobóle
 11. Rozwój zaćmy
 12. Problemy z kręgosłupem

Pamiętaj o tym, że jest to tylko pewien pogląd, który nie może być traktowany jako diagnoza, w tym celu potrzebna jest specjalistyczna konsultacja. Przez większość system Ajurwedy uważany jest za pseudonaukę. Niektóre badania potwierdzają, że substancje używane podczas Ajurwedy mogą być użyte w opracowaniu skutecznych leków, ale nie ma dowodów naukowych ich stosowania.

Źródło artykułu: https://takprosto.cc/pochemu-silno-bolit-golova/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły