11 naturalnych lekarstw naszych babć, które naprawdę działają!

Zdrowie Data publikacji: 27 stycznia 2017

Gdy nasze babcie miały jakieś problemy zdrowotne nie mogły pójść do apteki kupić sobie tabletki. Musiały korzystać z domowych sposobów. Nie działają one zazwyczaj tak szybko jak połknięcie kapsułki. Zapytajmy się jednak siebie czy warto truć się chemią, gdy można poradzić sobie w naturalny sposób.

1. Artretyzm

Rodzynki to domowy sposób na artretyzm naszych babć. Wystarczy namoczyć je w dżinie przez noc i jeść po 10 sztuk dziennie. Witaminy obecne w rodzynka wraz z substancjami przeciwzapalnymi z dżinu szybko poradzą sobie z bólem.

2. Nieświeży oddech

Gdy nasze babcie były młode nie mogły kupić sobie Orbita w sklepie. Musiały sobie radzić inaczej, a sposobem na odświeżenie oddechu było żucie selera lub pietruszki. Jabłka również radzą sobie z nieświeżym oddechem.

3. Ból ucha

Skuteczna metoda, którą nie raz babcia mnie leczyła. Zapalenie ucha to u dzieci częsty problem. Wystarczy wtedy wycisnąć do niego odrobinę soku z cytryny. Można dokładnie wetrzeć patyczkiem higienicznym. Zabije to bakterie i zrównoważy poziom pH.

4. Utrata włosów

Przygotuj napar z pokrzywy lub skrzypu, albo jednocześnie obydwu tych roślin. Są one bogatym źródłem krzemionki, która wzmacnia włosy. Następnie wypij taki napar, a Twoje włosy staną się mocniejsze. Nie stosuj go za często, dwa razy  w tygodniu powinno wystarczyć. Krzemionka w dużych ilościach szkodzi nerkom.

5. Menopauza

Pochrzyn (ignam) to rodzaj słodkich ziemniaków, które pomogą Ci uregulować hormony i poziom witaminy A oraz przeciwutleniaczy. Obniża też poziom cholesterolu. To wszystko sprawia, że łagodniej przechodzisz menopauzę.

6. Odciski i nagniotki

Czerwone wino oraz wazelina to bardzo dobry sposób na odciski. Zawierają dużo estrogenu, który wygładza w tym miejscu skórę. Wystarczy zrobić sobie z takiej mieszanki balsam i smarować odcisk rano i wieczorem.

7. Choroba lokomocyjna i mdłości

Taniny zawarte w oliwkach pomagają na mdłości i chorobę lokomocyjną. Wypróbujcie ten sposób jeśli często macie ten problem. Sposobem, który stosowała jeszcze moja mama na chorobę lokomocyjną było zaklejanie plasterkiem pępka :)

8. Infekcje przewodu moczowego

Ból podczas oddawania moczu? To nic innego jak infekcja przewodu moczowego. Zdarza się to dosyć często. Są na to dwa domowe sposoby, jeden to jedzenie żurawiny. Zawierają ją nawet środki farmaceutyczne leczące ten problem. Drugi sposób to picie wody z sodą oczyszczoną (pół łyżeczki na szklankę starczy). Po paru dni kuracji problem zniknie.

9. Wzdęcia

Jeśli masz wzdęcia po posiłku to brakuje ci błonnika i potasu. Znajdziesz je w suszonych morelach. Wystarczy je podjadać podczas posiłku lub w ciągu dnia aby pomóc sobie pozbyć się tych uporczywych dolegliwości :)

10. Brodawki

Czasami wystarczy pozbawić brodawkę powietrza. Czasem wystarczy kilka dni aby sama odpadła. Możesz użyć do tego masła, taśmy, wazeliny lub innego sposobu, który szczelnie zablokuje jej dostęp do powietrza.

11. Ugryzienia owadów

Jeśli boli i piecze po ugryzieniu komara to wystarczy, że przyłożysz w to miejsce ziemniaka. Ma on właściwości przeciwzapalne i zapobiega wyschnięciu skóry co mogłoby ją podrażnić.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły