Jakie zioła na ból brzucha?

Zdrowie Data publikacji: 03 stycznia 2021

Jakie zioła pić na ból brzucha? Nasze babcie znały wiele naturalnych sposobów na radzenie sobie z różnymi dolegliwościami. Wśród nich był ból brzucha, na który w swojej domowej apteczce posiadały odpowiednie specyfiki. Jednym z nich jest oczywiście mięta.

Mięta na ból brzucha

Mięta ma charakterystyczny przyjemny dla nas zapach. Czasami parzymy ją dla smaku. Świeżą dodajemy do napojów, aby wzbogacić ich kompozycję smakową i nadać im świeżości. Aromat ten zawdzięcza ona mentolowi, który znajduje się w liściach mięty.

Ma on również bardzo ważne działanie. Napar z liści mięty wspomaga produkcję soków żołądkowych, a więc ułatwia trawienie. Sprawdzi się świetnie jako ratunek po ciężkostrawnym obiedzie.

Mięta działa również rozkurczowo więc daje uczucie ulgi w przypadku bólów brzucha różnego rodzaju. Co ciekawe, działanie to przenosi się również na nasz układ nerwowy, a więc mięta może działać jako naturalny środek uspokajający. Gdy mamy stresującą sytuację, warto zaparzyć sobie szklankę naparu z mięty.

Przepis na napar z mięty

Jeśli nie mamy świeżej mięty możemy przygotować napar z suszu. Świeża mięta jest jednak łatwo dostępna i uprawa jej w naszej kuchni jest niezwykle prosta. Dlatego warto ją zawsze mieć w naszym kuchennym zielniku.

Aby przygotować napar z mięty wystarczy 10 listków mięty umieścić w kubku, zalać wrzątkiem, a następnie przykryć talerzykiem. Po zaparzeniu przez 15 minut napar będzie gotowy do wypicia. Należy jednak uważać na temperaturę płynu, aby się nie poparzyć.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły