Dieta 1200 kcal na 7 dni od NFZ. Chcesz ja wypróbować?

Zdrowie Data publikacji: 02 lutego 2019

Szukasz rozpiski diety 1200 kcal na 7 dni? Możesz wypróbować tą przygotowaną przez NFZ. Narodowy Fundusz Zdrowia zainteresował się naszym zdrowiem i chce pomóc nam zdrowo się odżywiać. W tym celu powstała strona diety.nfz.gov.pl. Czemu ta strona ma służyć? Po pierwsze, ma dać nam wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania i dać kompleksowe rozwiązania w postaci diet, które możemy wdrożyć do swojego życia.

Dieta 1200 kcal na 7 dni

W pierwszej kolejności po wejściu na stronę musimy założyć konto aby móc korzystać z serwisu. Podczas tego procesu wybieramy swoją płeć, wagę, wzrost i wiek. Od razu zostanie wyliczone nasze BMI oraz zapotrzebowanie na kaloryczność. Warto więc sobie takie konto założyć. Gdy wiemy już jaką najmniejszą ilość kalorii powinniśmy dostarczyć możemy wybrać jedną z trzech diet na 1200, 1500 i 1800 kcal. Następnie dostaniesz pełną rozpiskę posiłków na 14 dni.

fot. diety.nfz.gov.pl

Mamy tutaj rozpisany cały dzień. Składniki na każdy z posiłków oraz sposób i czas przygotowania. Jeśli jakiś posiłek nam nie odpowiada możemy kliknąć przycisk wymień i pojawi nam się lista możliwości, z których możemy skorzystać.

Na górze mamy dostępną zakładkę Posiłki, co stanowi nasz jadłospis i Lista zakupów, gdzie możemy zaznaczyć, które produkty już mamy, a następnie pobrać sobie listę zakupów do zrobienia w formacie PDF.

Bez zakładania konta możemy pobrać dietę na 7 dni liczącą 1200 kcal. Link do jej pobrania znajduje się na stronie głównej na samym dole. Jeśli chcecie wypróbować jak będzie ona się sprawdzać w Twoim przypadku to możesz to bez większego problemu zrobić. Dietę w formacie PDF można pobrać i wydrukować.

Warto jednak założyć sobie konto tym bardziej, że jest ono darmowe. Rozpiska w serwisie jest za to dużo wygodniejsza do przeglądania niż ten przygotowany dokument. Dodatkowo dostaniemy trochę informacji po podaniu swojej wagi i wzrostu co ułatwi nam wybór diety. Być może dieta 1200 kcal będzie dla Ciebie zbyt rygorystyczna.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły