Dieta pudełkowa dla diabetyków – jaki catering dla cukrzyków wybrać?

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-06-01

Zalecenia dietetyczne

Dieta pudełkowa dla cukrzyków to wygodne rozwiązanie dla osób zmagających się z cukrzycą typu drugiego lub innymi jej odmianami. Taki tryb żywienia z pewnością będzie świetny dla ludzi zabieganych lub tych, którzy nie mają głowy do zapamiętania długich zaleceń dietetycznych. Jednak zanim wybierzemy catering, należy zapoznać się z kilkoma podstawowymi pojęciami, które nie powinny być takim osobom chorującym obce.

Zanim rozpoczniemy poszukiwania cateringu dla diabetyków, należy znać kilka zasad, które obowiązują podczas układania diety dla takiej osoby.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jedną z nich jest zachowanie niskiego indeksu glikemicznego – od jego wartości zależy, jak szybko dany produkt będzie strawiony. Wysoki indeks glikemiczny oznacza więc, że po spożyciu takiego produktu poziom glukozy w organizmie gwałtownie wzrasta, aby po krótkim czasie spadnąć. Produktami o wysokim poziomie glikemicznym są wysoko przetworzone produkty, np. chipsy, ziemniaki smażone. Jednak uśpić czujność mogą owoce suszone – wydawałoby się, że jako owoce nie będą drastycznie podnosić poziomu cukru we krwi, jednak poprzez ich dodatkowe słodzenie mogą być niebezpieczne.

Co więcej, w diecie diabetyków powinno ograniczyć się słodycze, tłuste mięso czy białe pieczywo, które jest bogatym źródłem węglowodanów.

Ładunek glikemiczny, a indeks glikemiczny

Wydaje się więc, że dieta diabetyków jest bardzo restrykcyjna. Jednak istnieje jeszcze coś takiego jak ładunek glikemiczny, który jest bardziej precyzyjnym wskaźnikiem – często produkty o niskim IG są niezdrowe (batonik Twix – IG 44) . Nie wszyscy wiedzą, że do posiłku można dodać produkt o dużym IG, jednocześnie zachowując niski ładunek glikemiczny. Obniżany jest on poprzez zwiększenie ilości białka oraz tłuszczu w posiłku.

Jaki catering wybrać?

Szukając cateringu dla diabetyków należy upewnić się czy firma faktycznie układa jadłospis pod wymagania osoby chorej na cukrzycę – nikt nie chce zamawiać „kota w worku”. Świetnie jeżeli firma ma w swojej ofercie kilka kaloryczności – będzie to duże ułatwienie przy wyborze odpowiedniego cateringu dla cukrzyków, gdy oprócz zmiany diety chce się również zmienić sylwetkę. Jednym z topowych cateringów na polskim rynku jest Bodychief – oferuje on. in. dietę Low IG układaną przez dietetyków oraz kucharzy, którzy dbają, aby potrawy przeciwdziałały wahaniom cukru we krwi.

Oprócz zbilansowanego jadłospisu ważna jest także ilość posiłków w ciągu dnia. Zwróćmy więc także uwagę na ich ilość podczas wybierania diety pudełkowej dla cukrzyków.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły