Dezodoranty – czyli aluminium i rakotwórcze antyperspiranty

Zdrowie Data publikacji: 27 lutego 2017

Badania potwierdzają, że dezodoranty zawierają aluminium, które może być powodem zachorowań na raka piersi. Stanowi aż 25% zawartości puszki dezodorantu.

Substancje te są szkodliwe już w momencie kontaktu ze skórą. Aluminium wnika w głąb niej, a następnie powoduje zatkanie gruczołów potowych.  Przez to skóra nie może go wydalać więc stężenie aluminium w okolicach pach jest większe. Naukowcy postanowili szerzej zbadać problem i przeprowadzili szereg badań mających na celu wykazać szkodliwość aluminium zawartego w dezodorantach.

Badania jasno pokazały, że w hodowlach komórek tkanki piersiowej z dodatkiem aluminium, pojawiły się komórki, które uznano za początkowe stadium raka piersi. Aluminium też sprzyja przerzutom guzków z piersi na inne organy np. wątrobę czy płuca. Ciekawym zjawiskiem było to, że po odstawieniu dezodorantów przez kobiety, znikały również torbiele. Były one wcześniej wyczuwalne podczas kontroli piersi przez kobiety.

Dlatego zastanów się czy nie warto porzucić dezodoranty na rzecz innych środków, które nie zawierają aluminium czyli inaczej mówiąc chlorku glinu. Możesz też zrobić swój naturalny antyperspirant, nie jest to trudne.

Zobacz również: Przepis na antyperspirant w 100% naturalny

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły