Napój, który pity codziennie poprawi kondycję Twoich stawów!

Zdrowie Data publikacji: 18 grudnia 2017

Masz problemy ze stawami? Bóle stawów i dyskomfort podczas chodzenia, wstawania z łóżka czy poruszania się może przytrafić się każdemu, ale zazwyczaj narasta wraz z wiekiem. Dzisiaj przedstawimy Wam prosty napój, który wzmocni kondycję Twoich stawów i pomoże Ci pozbyć się bólu oraz dyskomfortu związanego z aktywnością fizyczną.

Napój poprawiający kondycję stawów

Aby zrozumieć naturę problemu musimy przypomnieć sobie lekcje biologii i budowę stawów, a konkretniej zając się tematem torebki stawowej. Torebka stawowa łączy powierzchnie stawowe kości i tworzy swego rodzaju barierę ochronną. Torebka stawowa składa się z dwóch warstw, nas interesuje zewnętrzna (włóknista), która składa się głównie z włókien kolagenowych. To ona chroni nasze stawy przy obciążeniach. Dlatego zbyt mała ilość włókien kolagenowych będzie powodować ból czy uczucie dyskomfortu. Napój, który będziemy pić ma właśnie za zadanie odbudowanie włókien kolagenowych w torebce stawowej.

Naturalne źródła kolagenu

Nie musimy daleko szukać. Wystarczy, że sięgniemy po żelatynę. Pochodzi ona naturalnie od zwierząt i zawiera wiele cennych dla nas aminokwasów – najważniejsze z nich to proliny i hydroksyproliny. To one wpływają korzystnie na regenerację tkanki łącznej. Dlatego jej regularne stosowanie może przyczynić się do wzmocnienia stawów i rozwiązania związanych z nimi problemów.

Dla osób wątpiących w skuteczność tej metody przytoczę badania (znajdziecie je tutaj), które jasno pokazują wpływ hydrolizatu kolagenu na stawy. Przeprowadzono je na grupie 200 osób, które poddane zostały kuracji przez pół roku. Sprawdzano jak w czasie tych 6 miesięcy zmieniały się doświadczenia badanych osób. Efekty zauważono po 3 miesiącach stosowania i ponad 44 procent pacjentów mogło pochwalić się znaczną poprawą i ustąpieniem bólu. Po pół rocznym okresie testowym poprawa nastąpiła u blisko 52 procent badanych.

Napój żelatynowy na stawy

Wiemy już jaki wpływ na ból stawów ma napój na bazie żelatyny. Przejdźmy zatem do przepisu. Jak domyślacie się głównym składnikiem będzie żelatyna. Jeśli kupicie 150 gramowe opakowanie powinno ono starczyć Wam na miesiąc kuracji

Składniki

 • 2 łyżeczki żelatyny
 • 1/4 szklanki zimnej wody

Przygotowanie

Żelatynę wsyp do szklanki z wodą i zamieszaj. Pozostaw w temperaturze pokojowej na całą noc. Najlepiej pod przykryciem aby zanieczyszczania nie dostawały się do wody, którą będziemy następnie pić. Rano zauważysz, że żelatyna napęczniała. Wystarczy jeszcze raz zamieszać i szybko wypić wodę.

Pamiętaj aby robić to na pusty żołądek. Najlepiej 30 minut przed śniadaniem. Jeśli smak będzie dla Ciebie nie do zaakceptowania posłódź sobie napój odrobiną miodu. Napój przyjmujemy przez 30 dni, zobacz czy zauważasz już jakieś efekty. Pierwsze mogą pojawić się nawet po tygodniu.

Zalety i właściwości żelatyny

 1. Żelatyna jest łatwo dostępna oraz tania
 2. Nie zawiera cholesterolu
 3. Nie zawiera również tłuszczu
 4. Zapobiega wzdęciom
 5. Poprawia wydzielanie hormonów
 6. Sprzyja naszym stawom
 7. Wzmacnia odporność organizmu
 8. Pochodzi z naturalnego źródła
 9. Zawiera 18 cennych dla naszego zdrowia aminokwasów
 10. Pomaga na zgagę
 11. Reguluje pracę żoładka
 12. Zapewnia uczucie sytości więc pomaga w utracie kilogramów

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły