Dermatolog tłumaczy dlaczego zawsze nowe ubrania przed założeniem należy wyprać!

Zdrowie Data publikacji: 02 marca 2018

Jak podaje portal edziecko.pl, mimo wielkiej chęci przystrojenia siebie lub dziecka w nowo kupione ubrania powinniśmy wstrzymać się i najpierw je wyprać. Tak radzi dermatolog i zagrożenie jest rzeczywiste, nie powinniśmy go lekceważyć. Zwłaszcza w przypadku naszych dzieci.

Pranie ubrań przed pierwszym założeniem

Gdy bierzemy w sklepie ubranie i chcemy je przymierzyć możemy zauważyć pewne zabrudzenia. Dużo gorsze jest to czego nie widać. Dermatologie ostrzegają, że ubrania przyniesione ze sklepu mogą być źródłem wirusów, grzybów i bakterii, które pozostają na nich po osobach, które przymierzały je lub nawet tylko dotykały przed nami. W ubraniach czasami znajduje się nawet pasożyty!

Chemia na ubraniach

Oprócz tego ubrania są wręcz nasączone chemią. To ona nadaje materiałowi atrakcyjny i świeży wygląd. Ułatwia utrzymanie ich w czystości i dobrej formie przez sprzedawców. Dzięki temu atrakcyjnie wyglądają na regałach, ale po założeniu mogą uczulić nas lub dziecko.

Chemia ta zapobiega pleśni, chroni tkaniny przed wilgocią i sprawia, że materiał łatwo się prasuje i nie gniecie. To bardzo ważne. Wyobraźcie sobie jak wyglądałaby koszula, którą chcecie kupić po przymierzeniu przez kilka osób. Sprzedawca co chwilę musiałby prasować ją na zapleczu.

Nie oznacza to jednak, że mamy panikować. Warto jednak starać się nie przymierzać ubrań na gołe ciało, zwłaszcza w przypadku dzieci. A po kupieniu nowych ubrań zanim je ubierzemy, należy najpierw je wyprać.

Źródło artykułu: http://www.edziecko.pl/Junior/7,160030,23076575,nowe-ubrania-trzeba-od-razu-prac-dermatolog-wnosimy-z-nimi.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły