Czym zastąpić słodycze w swojej diecie lub diecie dziecka?

Zdrowie Data publikacji: 24 grudnia 2017

Święta zaraz będziemy mieć za sobą, a przed sobą noworoczne postanowienia. W śród nich pewnie u wielu osób znajdzie się postanowienie o zrzuceniu paru zbędnych kilogramów. Pisałam też nie dawno jak słodycze oddziałują na moje dzieci i ich złe zachowanie. W obydwu przypadkach ten artykuł na pewno okaże się przydatny. Powiemy bowiem o kilku zamiennikach dla słodyczy :)

Jak cukier działa na nasz organizm

Słodycze potrafią uzależnić i nie ma w tym żadnego kłamstwa, a jedynie naukowo potwierdzone fakty. Cukier ma podobne działanie na mózg jak narkotyki – podaje Newsweek. Przeprowadzano nawet badania na zwierzętach, którym dawano cukier i kokainę. Mogły same wybrać co wolały naciskając odpowiednią dźwignię i 85% razy częściej wybierały cukier.

Szczury przyzwyczajone do pewnej dawki cukru i nagle pozbawione jej stawały się rozdrażnione i nie potrafiły wykonać najprostszych zadań. Dostawały nawet palpitacji. Cukier ma złe działanie na nasz organizm i temu faktowi nie da się zaprzeczyć. Dlatego warto go ograniczać do minimum, tylko o ile można nie posłodzić herbaty (można też posłodzić np. stewią) to jak zrekompensować sobie brak słodyczy?

Zobacz również: Zdrowsze zamienniki cukru

Oto kilka popularnych zdrowszych zamienników, które możesz zastosować w swojej codziennej diecie. Sięgaj po te przekąski i podawaj je swoim dzieciom zamiast słodyczy, a na pewno wszyscy będziecie zdrowsi. Cukier osłabia też układ immunologiczny, więc jeśli Twoje dziecko często się przeziębia i nie chodzi do przedszkola to może być to jeden z powodów!

Zdrowsze zamienniki słodyczy

 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły