Czy warto pić kawę z olejem kokosowym?

Zdrowie Data publikacji: 14 stycznia 2020

Słyszeliście o kawie z olejem kokosowym? Stała się ona popularnym na całym świecie środkiem wspomagającym odchudzanie. Jest to sposób popularny w diecie ketogenicznej, w której chodzi o to by organizm czerpał energię z tłuszczu nagromadzonego w tkankach naszego ciała, a nie z cukru, który spożywamy w postaci węglowodanów.

Kawa z olejem kokosowym – właściwości

Olej kokosowy ma szczególną właściwość, która sprawia, że jest tłuszczem najszybciej przenikającym do wątroby, a dlatego stanowiącym najlepsze źródło energii.

Dodawanie go do kawy pomaga w utrzymaniu ketozy. Ketoza jest natomiast stanem, w którym organizm czerpie energię z tłuszczu zgromadzonego w tkankach ciała. Utrzymanie stanu ketozy pozwala więc efektywniej chudnąć i dlatego dieta ketogeniczna stałą się popularna wśród osób, które chcą stracić na wadze.

Spożywanie kawy z olejem kokosowym pomaga nam przyśpieszyć metabolizm, a to wpływa na efekty w odchudzaniu. Dodatkowo pomaga to w podniesieniu poziomu dobrego cholesterolu HDL oraz w przypadku osób, które mają problem z wypróżnianiem kawa ta powinna to ułatwić.

Pamiętaj jednak o tym, że olej kokosowy jest bardzo kaloryczny. Jedna łyżka to aż 121 kcal. Dlatego trzeba uwzględnić taką kawę w swoim bilansie kalorycznym.

Dlatego nie warto dodawać do swojej kawy zbyt dużo tego tłuszczu. 1 łyżeczka oleju kokosowego w zupełności wystarczy. Należy też pić ją raz dziennie na śniadanie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły