Imbir i cynamon czyli jak schudnąć 3kg w 7 dni

Zdrowie Data publikacji: 10 maja 2018

Imbir i cynamon to składniki, które odgrywają dużą rolę w procesie odchudzania. Stanowią one naturalne suplementy, które pozwolą nam szybciej osiągnąć wymarzone wyniki. W zależności od predyspozycji danej osoby można schudnąć ok. 3kg w ciągu 7 dni stosując tę metodę.

Dlaczego imbir i cynamon

Imbir przyśpiesza metabolizm poprzez zwiększenie temperatury ciała. Wyższa temperatura wymaga zużycia większej ilości energii, a co za tym idzie, spalenie dodatkowych kalorii. Oprócz tego imbir podwyższa pH w żołądku, przez co organizm zwiększa produkcje enzymów trawiennych. Szybsze trawienie to również szybszy metabolizm, a do tego oczyszczenie organizmu z toksyn. Toksyny skutecznie mogą utrudniać nam odchudzanie, dlatego istotne jest by zadbać o ich usuwanie z organizmu.

Cynamon jest przyprawą znaną wszystkim osobom, które odchudzają się. Reguluje on poziom cukru we krwi, co skutecznie zapobiega magazynowaniu się tkanki tłuszczowej. To właśnie cukry są zamieniane w tkankę tłuszczową. Dlatego cynamon świetnie sprawdza się podczas odchudzania.

Składniki

  • 80 ml wody
  • 170 ml mleka
  • 1 łyżeczka startego imbiru (świeżego)
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • 1 łyżeczka kurkumy

Zamiast zwykłego mleka możesz użyć mleka roślinnego. Przepisy na zrobienie różnego rodzaju mlek roślinnych znajdziecie tutaj.

Wodę wstaw na gaz i doprowadź do wrzenia. następnie zdejmij z gazu i dodaj przyprawy. Przykryj talerzykiem na 10-15 minut do zaparzenia. Następnie dodaj mleko i dobrze wymieszaj. Wypij jako ostatni posiłek przed snem, czyli 2 godziny przed położeniem się do łóżka. Kurację stosuj maksymalnie 7 dni, a jeśli chcesz ją powtórzyć należy zrobić 2 tygodnie przerwy.

Kurkuma a odchudzanie

Na pewno zauważyliście, że w przepisie znalazła się też kurkuma. Nie bez powodu, ma ona wiele cennych dla zdrowia właściwości i jednym ze znanych sposobów na jej wykorzystanie jest złote mleko, znana od tysięcy lat receptura. Dlatego kurkuma idealnie tutaj pasuje, a oprócz tego sprzyja odchudzaniu. Przyśpiesza ona redukcję masy ciała oraz poprawia pracę wątroby.

Źródło artykułu: http://sekrety-zdrowia.org/imbir-i-cynamon-czyli-jak-zdrowo-schudnac-3-kg-w-tydzien/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły