Dzięki temu zrzucisz nawet 9 kilogramów w 3 tygodnie

Zdrowie Data publikacji: 23 czerwca 2018

Każda z nas marzy o idealnej sylwetce. Można to zrobić odchudzając się i ćwicząc, ale można też wybrać inną drogę. Czasami wynikiem zbyt dużej wagi nie jest sama otyłość, a problemy zdrowotne. Zła dieta często powoduje powstawanie złogów jelitowych. Według specjalisty ds. żywienia Artura Topolskiego, średnio każdy z nas ma ok. 5-7kg złogów pokarmowych, które zalegają w naszych jelitach. Może ich być nawet 15kg jeśli prowadzimy skrajnie niedobrą dla układu trawiennego dietę bogatą w alkohol, przetworzoną żywność czy gluten.

Jak usunąć złogi jelitowe

Korzystając z naturalnych środków możemy tych złogów się pozbyć. Przydatny w tym będzie napój, który będzie się składał z pięciu składników, które wpływają dobrze na oczyszczanie organizmu.

Składniki

 • 1 średnie jabłko
 • 250 ml wody
 • 1 łyżka siemienia lnianego
 • 1 łyżka organicznego miodu
 • 1 łyżka nasion Chia

Wybierając miód musimy zwrócić szczególną uwagę na to skąd pochodzi. Niestety wiele miodu dostępnego w sklepach nie posiada właściwości, na których nam należy. Są to bardzo często mieszanki, a nawet substytuty zawierające np. syrop kukurydziany. Jeśli jesteście ciekawi jak to się odbywa zapraszamy do tego artykułu.

Przygotowanie napoju jest bardzo proste. Wystarczy składniki zblendować. Jabłko wcześniej oczywiście obieramy i usuwamy środek. Następnie wypijamy go raz dziennie przez trzy tygodnie.

Co o złogach jelitowych warto wiedzieć

Złogi jelitowe to nie tylko problem wagi, ale też toksyny, które w nich są gromadzone, a następnie wydalane są ponownie do organizmu. Mogą one powodować choroby czy tycie. Są przyczyną między innymi:

 • nudności
 • zaburzeń trawienia
 • zmniejszonego metabolizmu
 • szybszego przybierania na wadze
 • mniejszej odporność
 • złego samopoczucia

Czym one właściwie są? To po prostu resztki pokarmów, które nie zostały wydalone z jelit. Dlaczego? Otóż nasze jelita wcale nie są gładkie. W środku zawierają mnóstwo włosków, zakamarków i powierzchni, które mogą stwarzać złogom jelitowym dogodne miejsca na osadzenie się. Jeśli jemy zdrowe produkty bogate w błonnik, wtedy jelita pracują odpowiednio dobrze i radzą sobie z ich usuwaniem. Gdy jednak nasza dieta jest bogata w żywność przetworzoną, sprzyja to ich odkładaniu się.

Aby zapobiegać powstawaniu złogów jelitowych należy po prostu zmienić swoją dietę i jeść więcej produktów bogatych w błonnik i lekkostrawnych.

Źródła

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły