6 bardzo dziwnych rzeczy, które sygnalizują niebezpieczne choroby

Zdrowie Data publikacji: 05 stycznia 2018

Te objawy naprawdę są dziwne, ale sygnalizują groźne choroby. Dlatego warto je znać bo nigdy nie wiadomo kiedy będziecie sobie musieli o nich przypomnieć.

1. Tylko jedno czerwone oko na zdjęciu

Ta historia dotyczy jednego dziecka. Rodzice zdziwieni zauważyli, że na zdjęciu z lampą błyskową dziecko ma czerwone tylko jedno oko, a nie oba. Wzięlibyście to za ułomność sprzętu, którym zostało zrobione zdjęcie czy poważną chorobę?

Jest to działanie raka siatkóczaka. Jest wyjątkowo złośliwą odmianą nowotworu, a gdy nie odkryje się go odpowiednio wcześnie daje przerzuty na nerw wzrokowy, a potem do mózgu. Jest to oczywiście choroba śmiertelna.

2. Czarna linia na paznokciu

historię już opisywaliśmy. Kosmetyczka zauważyła czarną linię na paznokciu kobiety co wzbudziło jej niepokój. Wysłała ją do lekarza i okazało się, że to również nowotwór.

Był to czerniak, a dzięki temu, że został odpowiedni szybko wykryty kobiecie udało się wyleczyć z problemu.

3. Nagła zmiana w piśmie odręcznym

Gdy zauważycie, że charakter pisma bliskiej Wam osoby zacznie się zmieniać nie można tego lekceważyć.

Może to być oznaką choroby Parkinsona lub porażenia. W przypadku tej choroby pismo odręczne może się zmieniać przez to, że osoba ta stara się jak najbardziej kontrolować drżenie swoich rąk.

4. Błyski światła

Czy czasem zauważasz błyski światła chociaż nie mają one uzasadnienia w tym jak do oka powinno docierać światło?

Jeśli tak błyski takie mogą być objawem uszkodzenia siatkówki oka. Błyski te często nazywa się wybuchającymi gwiazdami lub błyskawicami. Gdy oprócz nich pojawią się bóle głowy czy zawroty to natychmiast należy skontaktować się z lekarzem.

5. Ból w okolicy pępka

Czy wiesz, że naukowcy jeszcze nie poznali powodów zapalenia wyrostka robaczkowego? Mimo to istnieje pewien początkowy objaw, który pojawia się u większości osób.

Jest to ostry ból w okolicach pępka, który porusza się powoli w dół brzucha przez ok. 2-4 godziny. Objaw ten nosi nazwę objawu Kochera.

6. Rozdęty brzuch

Łatwo zrzucić to na najedzenie się czy wzdęcia. Jednak nie zawsze tak musi być a nadęty brzuch może oznaczać coś bardziej groźnego niż nam się wydaje.

Lista chorób, których objawem może być nadęty brzuch jest wiele np.  celiakia czy rak jajnika.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/7-sovershenno-neznachitelnyh-veschej-kotorye-mogut-byt-signalom-opasnoj-bolezni-427660/?utm_source=fb_brightside&utm_medium=fb_organic&utm_campaign=fb_gr_enjoy_science

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły