Czy to dobry czas na zakup kryptowaluty? Podpowiada portal Twojkurs.pl

Technologie Data publikacji: 01 sierpnia 2022

Czy bessa to dobry moment na zakup kryptowaluty? Aktualne notowania na Twojkurs.pl pokazują, dużą zmienność tego typu aktywów, co może zniechęcać do inwestowania. Ale może jednak warto, właśnie teraz skorzystać z „wyprzedaży” rynku kryptowalut?

Kryptowaluty wciąż cieszą się zainteresowaniem inwestorów

Pierwsza połowa 2022 roku była bardzo zła dla rynku kryptowalut – ceny Bitcoina, Ethereum i innych cyfrowych walut zanotowały znaczące spadki. W dużej mierze wynikało to z tego, że inwestorzy muszą się obecnie zmagać nie tylko z rosnącą inflacją, ale też wojną Rosji z Ukrainą, rosnącymi stopami procentowymi oraz obawami o recesję. Jednak mimo wszystko zainteresowanie wirtualnymi pieniędzmi pozostaje wysokie. Informacje publikowane na portalu Twojkurs.pl pokazują, że kryptowaluty to ciekawy temat nie tylko wśród inwestorów, ale także w kulturze popularnej. Coraz częściej duże firmy, takie jak PayPal, Microsoft, Virgin Galactic czy Tesla stawiają na cyfrowe waluty.

Kryptowaluty a zmienność kursu

Oczywiście wahania na rynku wciąż budzą wątpliwości wśród tych, którzy obawiają się, że ich inwestycja może stać się bezwartościowa w ciągu kilku minut. Czy zatem bessa to dobry moment na zakup kryptowaluty? Pamiętajmy o tym, że zmienność kursu to istotny aspekt rynku cyfrowych aktywów a niestabilność notowań działa w obie strony – kryptowaluta, która w ciągu kilku miesięcy straciła 30% swojej wartości, może w ciągu kilku dni odbić się od dna i odnotować znaczące wzrosty. Wiele przemawia za tym, że obecne spadki cen kryptowalut mogą być dobrym momentem, by wejść na rynek. Jednak należy zrobić to po ocenie tolerancji ryzyka związanego z inwestycją w cyfrowe aktywa. Potencjalni inwestorzy powinni zrozumieć, że wahania cen są zgodne z kursem i być może należy przygotować się na jeszcze większe spadki notowań. Bez wątpienia osoby, które nie radzą sobie dobrze z gwałtownymi wahaniami rynku nie powinny w tym momencie inwestować w kryptowaluty.

Czy kryptowaluty odbiją się od dna?

W momencie pisania tego artykułu notowania kursu kryptowalut na portalu Twojkurs.pl pokazywały wzrosty cen. Jednak czy cyfrowe aktywa powrócą do poziomów, które mogliśmy obserwować pod koniec 2021 roku? Kryptowaluty, takie jak Bitcoin opierają się na spekulacjach, co utrudnia przewidzenie ich wartości w przyszłości. Jednak poprzednie kursy Bitcoina mogą dać niektórym inwestorom nadzieję na odbicie się od dna. W 2018 r. ta najpopularniejsza waluta cyfrowa spadła o 83%, zanim osiągnęła swoją szczytową wartość w latach 2020 i 2021. Z pewnością najbliższe miesiące pokażą czy obecny trend spadkowy wciąż będzie się utrzymywał. Inwestorzy póki, co muszą wykazać się dużą cierpliwością.

Wszelkie informacje zawarte w artykule nie mogą być traktowane jako porada lub sugestia do podjęcia konkretnych decyzji inwestycyjnych.

Podobne artykuły