Facebook rezygnuje z Messengera. Niedługo będzie można go usunąć na stałe z telefonu.

Technologie Data publikacji: 10 marca 2023 / Aktualizacja: 2023-03-12

Messenger to komunikator od Meta. Za jego pomocą możemy komunikować się ze znajomymi z Facebooka. Kiedyś był on nieodłączną częścią aplikacji społecznościowej Marka Zuckerberga. Potem został przeniesiony do osobnej aplikacji, którą znamy dzisiaj. Meta ma jednak plany usunięcia tej aplikacji.

Co się stanie z Messengerem?

Facebook zamierza wrócić do korzeni i ponownie wchłonąć aplikację Messenger w struktury swojej aplikacji społecznościowej. Oznacza to, że samego Messengera będziemy mogli usunąć ze swojego telefonu, a aby utrzymać kontakt ze znajomymi, będziemy zmuszeni zainstalować aplikację Facebooka.

Nie wszyscy użytkownicy Messengera do tej pory korzystali z Facebooka. W 2019 roku Facebook wprowadził funkcję, która umożliwiała zakładanie konta na Messenger bez posiadania konta na Facebooku.

Teraz społecznościowy gigant chce jednak, aby użytkownicy wrócili na Facebooka. Wymusi on więc założenie konta na tej platformie, a co więcej, korzystanie z samej aplikacji Facebooka do rozmów przez Messengera.

Testy już trwają, można więc spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości nastąpi zmiana. Nie ma jednak informacji o tym, kiedy ta zmiana dokładnie nastąpi. Jeśli pojawią się jakiekolwiek zmiany dotyczące połączenia Messengera z aplikacją Facebooka, Facebook prawdopodobnie opublikuje oficjalne oświadczenie na ten temat. Gdy to nastąpi, będziemy mogli usunąć aplikację Messengera z telefonu. Poniżej przedstawiamy, jak można to zrobić.

Spodobał Ci się ten artykuł? Polub nas!

Furtką może być Messenger przez przeglądarkę?

Pewną furtką może być skorzystanie z Messengera przez przeglądarkę, o ile nie zostanie on wyłączony. Wystarczy wejść na stronę messenger.com i zalogować się na swoje konto, aby móc rozmawiać ze znajomymi z Facebooka, bez wchodzenia na ten portal społecznościowy.

Jak usunąć Messenger z telefonu z Androidem?

Aby usunąć Messengera z telefonu z systemem Android, należy postępować zgodnie z następującymi krokami:

  1. Na ekranie głównym telefonu dotknij i przytrzymaj ikonę Messengera.
  2. Po chwili na ekranie pojawią się opcje. Dotknij przycisku „Usuń” lub „Odinstaluj”.
  3. Pojawi się okno potwierdzenia, w którym należy dotknąć przycisku „Tak”, aby potwierdzić usunięcie aplikacji.
  4. W zależności od wersji Androida i modelu telefonu, proces usuwania aplikacji może się różnić. W niektórych przypadkach mogą pojawić się dodatkowe komunikaty lub pytania o potwierdzenie usunięcia.

Po wykonaniu tych kroków aplikacja Messenger zostanie usunięta z telefonu z systemem Android. Pamiętaj, że usunięcie aplikacji Messenger nie skutkuje automatycznym usunięciem konta Facebooka czy Messenger. Aby usunąć swoje konto Messenger lub Facebook, należy wykonać osobne kroki.

Jak usunąć Messenger z telefonu z iOS?

Aby usunąć Messengera z telefonu z systemem iOS, należy postępować zgodnie z następującymi krokami:

  1. Na ekranie głównym iPhone’a/iPada znajdź ikonę Messengera.
  2. Przytrzymaj ikonę Messengera, aż zaczną migotać ikony aplikacji.
  3. Naciśnij ikonę „X” znajdującą się w lewym górnym rogu ikony Messengera.
  4. Potwierdź usunięcie aplikacji Messenger, dotykając przycisku „Usuń” lub „Usuń aplikację”.
  5. Zakończ proces przez dotknięcie przycisku „Gotowe”.

Po wykonaniu tych kroków aplikacja Messenger zostanie usunięta z telefonu z systemem iOS. Pamiętaj, że usunięcie aplikacji Messenger nie skutkuje automatycznym usunięciem konta Facebooka czy Messenger. Aby usunąć swoje konto Messenger lub Facebook, należy wykonać osobne kroki.

  • https://about.fb.com/news/2023/03/facebook-today-and-tomorrow/

Podobne artykuły