Jak ściągać muzykę z YouTube

Technologie Data publikacji: 04 maja 2020

Jak ściągnąć muzykę z YouTube? Czasami nasze dzieci mają na YouTube swoje ulubione piosenki. Nie zależy im na filmiku, ale tylko na tym by posłuchać właśnie muzyki z niego. Piosenki takie mogą przydać się w wielu sytuacjach by uspokoić dziecko, również wtedy gdy nie mamy dostępu do Internetu. Dlatego warto kilka takich utworów mieć w swoim telefonie.

Pobieranie muzyki z YouTube

Dzięki temu krótkiemu poradnikowi dowiesz się jak ściągnąć muzykę z YouTube. Kiedyś faktycznie było to łatwiejsze bo w sklepie z dodatkami do przeglądarki Google Chrome można było znaleźć takie, które to umożliwiały. Niestety Google nie pozwoliło aby dodatki udostępniały taką funkcjonalność, dlatego musiały one z niej zrezygnować. Co prawda nadal pozwalają na pobieranie filmów czy muzyki z innych stron, ale na YouTube już tego zrobić nie można.

Nie jest to jednak wielkim problemem bo nadal możemy skorzystać z innych narzędzi, które również są darmowe. W tym celu skorzystamy ze strony Internetowej, która umożliwia pobieranie muzyki z YouTube. Uważajcie jednak na jakie strony wchodzicie bo część z nich to idealne miejsce do umieszczania wirusów.

Skorzystamy ze strony keepvid.ch. Sprawdzaliśmy ją pod kątem wirusów i na dzień pisania tego artykułu skaner nie wykrył żadnego zagrożenia.

Wchodzimy więc na stronę, a następnie wklejamy link do filmiku na YouTube, który zawiera muzykę, którą chcemy pobrać.

Po wklejeniu linku klikamy przycisk Pobierz, a następnie czekamy. Po chwili plik będzie gotowy do pobrania. By to zrobić musimy kliknąć ikonę pobierania przy wersji MP3.

Po chwili rozpocznie się pobieranie, a nasza piosenka zostanie zapisana w folderze Pobrane. Pobraną piosenkę przeskanowaliśmy aktualnym programem antywirusowym. Nie wykrył on żadnych zagrożeń.

Pobraną piosenkę możemy odtworzyć na naszym komputerze lub zgrać ją na telefon i mieć zawsze przy sobie.

Czy pobranie piosenki z YouTube jest legalne?

Pewnie wiele osób zastanawia się teraz czy to co zrobiliśmy jest legalne. Według serwisu bezprawnik.pl w świetle polskiego prawa autorskiego zamiana filmy z YouTube na plik MP3 nie jest sprzeczne z prawem.

Mieści się to w granicach dozwolonego użytku prywatnego. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli zaczniemy takie pliki rozpowszechniać publikując je w Internecie to w tym momencie zaczynamy łamać prawa autorskie.

Należy również w tym miejscu wspomnieć, że regulamin Google zabrania uzyskiwania dostępu do tych treści w inny sposób niż przez YouTube.

Podobne artykuły