Czy można jeść surowy kalafior?

Zdrowie Data publikacji: 02 kwietnia 2022

Kalafior to świetne warzywa na dietę. Jest niskokaloryczny (24,9 kcal na 100g), to dzięki bardzo dużej zawartości wody. Jest również bogatym źródłem błonnika, dzięki temu wspomaga nasz układ pokarmowy i wspomaga odchudzanie.

Właściwości kalafiora

Kalafior oprócz tego, że zawiera mało kalorii, jest bogaty w witaminy. Królują wśród nich witamina C, K oraz kwas foliowy. Ale to nie wszystko. To również doskonale źródło magnezu, wapnia, fosforu i potasu. Jak więc widać, jego konsumpcja może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Pytanie tylko, czy musimy zawsze go gotować?

Czy można jeść kalafior na surowo?

Jak najbardziej. Kalafior jest warzywem, które można jeść na surowo. Warto pamiętać tylko o jego dokładnym umyciu. W tym celu warto podzielić go na różyczki. Jedzony na surowo jest nawet zdrowszy. Nie wytracają się wtedy podczas gotowania do wody cenne związki odżywcze.

Kalafior jako surowy jest bardzo dobrym dodatkiem do wielu dań. Świetnie sprawdza się jako dodatek do sałatki. Przepis na sałatkę z surowym kalafiorem znajdziecie na naszej stronie. Jest bardzo apetyczna, a surowy kalafior dodaje ciekawego smaku i jest chrupiący.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły