Cynamon i jego niezwykłe zastosowania, których się nie spodziewaliście

Porady Data publikacji: 2021-10-08

Cynamon jest przyprawą, którą pozyskuje się z wysuszonej kory cynamonowca. Ma bardzo charakterystyczny smak i aromat. Najczęściej wykorzystujemy ją podczas pieczenia ciast oraz przygotowywania deserów. Ma też wiele cennych właściwości zdrowotnych. Pozytywnie wpływa na trawienie, działa grzybobójczo oraz jest dobrym źródłem tanin.

Wachlarz zastosowań cynamonu nie kończy się na kuchni. Okazuje się, że jest on bardzo praktycznym produktem, który na wiele różnych sposobów wykorzystać możemy w naszym domu. Jesteście ciekawi w jaki sposób? Zapraszamy do lektury.

Cynamon uratuje Twoje kwiaty

We wstępie artykułu podaliśmy informację o tym, że cynamon działa grzybobójczo. Jeśli ziemię w doniczkach naszych kwiatów zaatakował grzyb, wtedy możemy to wykorzystać i uratować ulubione rośliny. Wystarczy, że rozsypiemy cynamon na powierzchni ziemi doniczkowej, w której posadzona została roślina.

Sposób też oczywiście sprawdzi się również w naszym ogrodzie. To jednak nie jedyny problem natury ogrodniczej, który możemy za jego pomocą rozwiązać.

Cynamon odstrasza mrówki

Charakterystyczny i przyjemny dla nas aromat cynamonu dla mrówek jest czymś wstrętnym i niemożliwym do wytrzymania. Jeśli więc chcesz odpędzić mrówki od niektórych miejsc w swoim ogrodzie, wtedy rozsyp w nich cynamon.

Przycinanie roślin

Czasami musimy odciąć pędy rośliny. Miejsce po cięciu narażone jest na atak grzybów. Możemy temu zapobiec posypując je po cięciu cynamonem. Dzięki temu uchronimy naszą roślinę przed chorobami, które mogłyby ją zniszczyć.

Podobne artykuły