Co zrobić aby ręczniki były miękkie po praniu?

Porady Data publikacji: 10 czerwca 2020

Czy Twoje ręczniki po wypraniu są szorstkie i gorzej pochłaniają wodę? Jeśli tak to koniecznie musisz wypróbować ten sposób. Dzięki niemu ręczniki będą przyjemne w dotyku, pachnące i będą dobrze chłonęły wodę co ułatwi wycieranie się nimi po kąpieli.

Zacznijmy od tego, że im mniej detergentów do prania ręczników tym lepiej. Nadmiar stosowanych płynów sprawia, że włókna sztywnieją, a przez to ręcznik nie chłonie odpowiednio dobrze wody i jest szorstki.

Do prania ręczników powinniśmy używać mniej proszku lub płynu do prania. Najlepiej również zrezygnować z płynów płukania tkanin.

Płyny do płukania sprawiają, że tkaniny stają się odporniejsze na wilgoć i pochłaniają ją w mniejszej ilości. W przypadku ręczników efekt taki jest niepożądanych. Dodatkowo im dłużej je stosujemy tym ręczniki będą z czasem stawały się coraz bardziej szorstkie.

Aby były miększe warto suszyć je w suszarce bębnowej wraz z piłkami do suszenia prania. Nadają one materiałowi sprężystości, a tak wysuszone ręczniki są puszyste i miłe w dotyku. Nie trzeba ich potem prasować. Wysoka temperatura niszczy włókna, z których składają się ręczniki i przez to posłużą one nam dużo krócej.

Podobne artykuły