Co oznacza taśma pozostawiana na zamku od domu? To nie jest dobra wiadomość

Porady Data publikacji: 15 stycznia 2023

Jeśli po powrocie do domu zobaczycie zamek zaklejony taśmą samoprzylepną, to nie jest to dobra wiadomość. Może to oznaczać nie tylko głupi żart kogoś z sąsiadów. To trik stosowany przez włamywaczy.

Zamek zaklejony taśmą

Przeźroczysta taśma przyklejona do zamka nie rzuca się zbytnio w oczy. Nasi sąsiedzi z pewnością nie zwrócą na nią uwagi. Jeśli jednak będziemy chcieli otworzyć drzwi, to będziemy musieli ją z niego usunąć. To daje włamywaczom bardzo jasną informację.

Jeśli obserwują oni dane mieszkanie i chcą upewnić się, że jest ono puste, to naklejają na zamek zwykłą przeźroczystą samoprzylepną taśmę. Właściciel wracając do domu zerwie ją, aby otworzyć drzwi. Jeśli natomiast tego nie zrobi przez pewien czas, to oznacza, że nie przebywa obecnie w nieruchomości. Staje się więc ona łakomym kąskiem dla włamywaczy.

Jak się zabezpieczyć?

Warto posiadać w domu alarm. Alarmy montować można nawet w mieszkaniach w bloku. Dzięki temu będziemy mogli zabezpieczyć swój własny majątek na czas naszej nieobecności. Taki alarm skutecznie odstrasza złodziei. Zamiast ryzykować, będą woleli skupić się na innych nieruchomościach, które nie są wyposażone w tego typu zabezpieczenia przed złodziejami.

Podobne artykuły