Jak usunąć marker permanentny z drewna?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-10-04

Jak zmyć marker permanentny z drewna? Problem, z którym mogą zmagać się wszyscy rodzice, gdy mały artysta dorwie się do markera i postanowi upiększyć nudne meble znajdujące się w naszym domu. Dzisiaj podpowiemy Wam jak usunąć marker z drewna. Jest to naprawdę proste, trzeba tylko wiedzieć jakie środki sobie z nim skutecznie poradzą. To, że marker jest permanentny nie oznacza, że niczym nie da się go zmyć.

Jak usunąć marker z drewna

Jeśli myśleliście o alkoholu to niestety on się nie sprawdzi jako środek usuwając marker z drewna. Skuteczny będzie jednak zmywacz do paznokci z acetonem. Wystarczy zwilżyć nim wacik, a następnie przetrzeć napis. Zejdzie bardzo łatwo.

Jeśli nie masz zmywacza do paznokci, możesz użyć WD-40. Co prawda jest on mniej skuteczny i może pozostać lekki ślad, jednak zależy to już od samego markera.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Często do domowego sprzątania polecany jest ocet. Co prawda jest to dobry środek, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Jeśli jednak chodzi o markery permanentne to w tej sytuacji ocet nie da sobie z nim rady i może go jedynie rozmazać.

Dlatego jeśli szukasz środka, który zrobi to skutecznie i bez trudu to najlepszym wyborem będzie jednak zmywacz do paznokci.

Podobne artykuły