4 października 2020

Jak usunąć marker permanentny z drewna?

Jak zmyć marker permanentny z drewna? Problem, z którym mogą zmagać się wszyscy rodzice, gdy mały artysta dorwie się do markera i postanowi upiększyć nudne meble znajdujące się w naszym domu. Dzisiaj podpowiemy Wam jak usunąć marker z drewna. Jest to naprawdę proste, trzeba tylko wiedzieć jakie środki sobie z nim skutecznie poradzą. To, że marker jest permanentny nie oznacza, że niczym nie da się go zmyć.

Jak usunąć marker z drewna

Jeśli myśleliście o alkoholu to niestety on się nie sprawdzi jako środek usuwając marker z drewna. Skuteczny będzie jednak zmywacz do paznokci z acetonem. Wystarczy zwilżyć nim wacik, a następnie przetrzeć napis. Zejdzie bardzo łatwo.

Jeśli nie masz zmywacza do paznokci, możesz użyć WD-40. Co prawda jest on mniej skuteczny i może pozostać lekki ślad, jednak zależy to już od samego markera.

Często do domowego sprzątania polecany jest ocet. Co prawda jest to dobry środek, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Jeśli jednak chodzi o markery permanentne to w tej sytuacji ocet nie da sobie z nim rady i może go jedynie rozmazać.

Dlatego jeśli szukasz środka, który zrobi to skutecznie i bez trudu to najlepszym wyborem będzie jednak zmywacz do paznokci.