Myszy w domu? Jest na nie sposób i nie trzeba robić im krzywdy!

Porady Data publikacji: 18 października 2022

Myszy w naszym domu nie są mile widziane. Mogą powodować sporo szkód i to nie tylko w naszej spiżarni. Niszczą one również meble, roznoszą zarazki oraz powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Dlatego, gdy pojawią się w naszym domu, chcemy się ich jak najszybciej pozbyć. Nie musimy jednak robić im krzywdy. Istnieją bardziej humanitarne sposoby.

Jak pozbyć się myszy z domu bez robienia im krzywdy?

Nie każda pułapka jest zła. Żywołapka na myszy pozwala schwytać gryzonie, a następnie wypuścić je w bezpiecznym miejscu z dala od naszego domu. Wystarczy w środku umieścić przysmak, który zwabi myszkę.

A co, gdyby nie musieć bawić się z nimi w kotka i myszkę, a po prostu sprawić, aby same opuściły nasz dom i nie chciały do niego więcej wracać? W dalszej części artykułu przedstawimy Wam sposoby, na odstraszenie myszy.

Jak odstraszyć myszy od domu?

Jednym ze sposobów na pozbycie się myszy są odstraszacze ultradźwiękowe na myszy. Emitują one dźwięki, które dla nas są niesłyszalne, ale dla myszy bardzo irytujące. Wystarczy ustawić je w miejscach, gdzie widziane były ostatnio myszy, aby je wypłoszyć.

To nie wszystko, co możemy zrobić. Możemy sięgnąć po aromaty, które gryzoniom nie przypadną do gustu. Świetnie sprawdzą się żywe rośliny, które upiększą nasze wnętrza i wypełnią je przyjemnym dla nas aromatem, ale za to bardzo nieprzyjemnym dla myszy.

Wystarczy, że w doniczkach zsadzimy lawendę, miętę, wilczomlecz, oleander lub rumianek. Te aromaty z pewnością odstraszą myszy.

Jak rozpoznać, że w domu mamy myszy?

Swoją obecność z pewnością zaznaczą nam szkodami, które wyrządzają w domu. Przegryzione woreczki z żywnością, ponadgryzane kable czy kartonowe opakowania, to sygnał, że w naszym domu mogą być myszy.

Jeśli w okolicy miejsc, w którym gryzonie wyrządziły szkody znajdziemy małe czarne bobki przypominające ziarenka ryżu, to możemy mieć już praktycznie pewność, że mamy do czynienia z myszami w naszym domu.

Podobne artykuły