Gdy Twoje ciało prosi o pomoc czyli 10 oznak, których nie możesz ignorować

Zdrowie Data publikacji: 2017-05-30

Ciało ludzkie to niesamowity złożony mechanizm. Potrafi ono samo sygnalizować nam pewne problemy bez naszej ingerencji. Wie gdy coś się dzieje niedobrego i pragnie nas o tym zaalarmować. Oto 10 oznak problemów zdrowotnych, których nie powinniśmy ignorować.

1. Sucha skóra

Sucha skóra to oznaka niedoboru witaminy E. Powinniśmy wtedy zacząć jeść więcej migdałów, surowych nasion, jarmużu, szpinaku, ryb oraz jaj.

2. Łamliwe włosy oraz paznokcie

Ten problem zwykle spowodowany jest niewystarczającym poziomem witaminy D oraz wapnia. Aby go rozwiązać powinniśmy zacząć więcej spożywać warzyw takich jak ziemniaczki czy brokuły. Pić mleko, kefir i jogurty oraz pszenicy.

3. Łaknienie cukru

Łaknienie cukru występuje gdy układ nerwowy jest wyczerpany i potrzebuje więcej energii. Nie oznacza to, że od razu masz chwytać pączki, bułeczki i ciasteczka. Dużo lepiej jest sięgnąć po miód czy dwie kostki gorzkiej czekolady.

4. Ochota na kwaśne

Masz czasami tak, że nagle przychodzi Ci ochota na kwaśny smak? Może to oznaczać problemy z wątrobą i pęcherzykiem żółciowym, które są aktywowane przez kwaśne pokarmy. Po prostu nie opieraj się i zjedz coś kwaśnego jak np. cytryna, kapusta kiszona, jagody i inne kwaśne owoce.

5. Owocowe zachcianki

Jeśli nagle przychodzi Ci ochota na owoce jest ona często powiązana z niedostatecznym poziomem jodu w organizmie. Tuńczyk, dorsz czy owoce morza i wodorosty są dobrym jego źródłem.

6. Krwawiące dziąsła

Jeśli podczas mycia zębów zobaczysz, że dziąsła krwawią to może oznaczać oczywiście stany zapalne czy problemy z dziąsłami, ale często jest to po prostu brak Witaminy C, który należy uzupełnić jedząc np. kiwi, brokuły, pomidory czy groch.

7. Potrzeba zjedzenia czegoś słonego

Łaknienie soli jest często spowodowane stanami zapalnymi w organizmie czy układzie moczowym. Dobrym sposobem na leczenie stanów zapalnych organizmu jest picie wody z imbirem. Możesz też spożywać siemię lniane, curry, zieloną herbatę.

8. Słaby sen i skurcze

To najczęściej niedobory potasu i magnezu. Potrzebujesz tych obu minerałów dlatego jedz kapustę, orzechy, szpinak, nasiona słonecznika czy migdały.

9. Suche łokcie

Sucha skóra na łokciach to niedobory witaminy C i A, które należy uzupełnić. Pomarańcze, morele czy dynie powinny rozwiązać ten problem.

10. Ochota na surowe

Jeśli masz ochotę na surową żywność to może być to problem związany z żołądkiem. Uspokój go jedząc surowe owoce i warzywa.

Źródło artykułu: https://theusualroutine.com/2017/05/06/body-asks-help-10-important-signs-can-not-ignore/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły