Babcine sposoby na zaparcia

Zdrowie Data publikacji: 04 września 2019

Zaparcia to stan, w którym treść jelitowa pozostaje w obrębie przewodu pokarmowego przez dłuższy czas. Praktycznie rzecz ujmując, stole powinniśmy oddawać przynajmniej raz dziennie i to każdego dnia tygodnia. Oczywiście wszyscy jesteśmy inni, niektórzy oddają go częściej, inni rzadziej. Nie powinno następować to jednak rzadziej niż 3 razy w ciągu tygodnia. Zaparcie charakteryzuje się tym, że chociaż czujemy potrzebę oddania stolca, to jednak nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Jest to niekorzystne dla nas zjawisko. Im dłużej trwa tym stole trudniej też będzie wydalić, dlatego w przypadku zaparcia warto działać od razu. W tym mogą pomóc nam nasze babcie, które dobrze wiedziały jak w naturalny sposób leczyć różne dolegliwości. Dzisiaj przedstawimy Wam trzy babcine sposoby na zaparcia.

Babcine sposoby na zaparcia

Suszone śliwki

Zawierają pektyny – jest to błonnik rozpuszczalny w wodzie, który przyśpiesza perystaltykę jelit i ułatwia wypróżnianie. Możemy je zjeść same, ale jeszcze lepiej przygotować koktajl z jogurtem naturalnym, który jest probiotykiem. Na opakowanie jogurtu naturalnego weź 3-4 śliwki suszone. Zmieszaj wszystko w blenderze i wypij. Najlepiej rano. Jeśli problem nie minie następnego dnia ponów czynność, aż w końcu swobodnie się wypróżnisz.

Woda z cytryną

Woda z cytryną zawiera terpeny, są to związki, które pobudzają enzymy trawienne. Wystarczy dodać sok z połówki cytryny do szklanki letniej wody i ją wypić. Najlepiej rano przed śniadaniem.

Napar z kopru

Koper działa rozkurczająco i wiatropędnie, ułatwia też wypróżnienie się. Robimy z niego napar – 1 łyżka na 1 litr wody. Podgrzewamy i gdy woda zacznie wrzeć odstawiamy do wystudzenia. Potem pijemy po 1/2 szklanki takiego naparu 2 razy dziennie, aż do uzyskania efektu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły