Śpisz w majtkach? Koniecznie zmień ten nawyk

Zdrowie Data publikacji: 29 czerwca 2023

Wszelkiego rodzaju obcisła bielizna, w tym majtki, może potencjalnie prowadzić do problemów zdrowotnych. Istnieje kilka powodów, dla których eksperci często zalecają noszenie luźniejszej bielizny lub brak bielizny podczas snu. Jeśli więc sypiasz w majtkach, to wybierz coś zdecydowanie luźniejszego. Najlepsze dla naszego ciała będzie natomiast spanie bez bielizny.

Dlaczego lepiej nie spać w majtkach?

Obcisła bielizna może ograniczać przepływ krwi, co na dłuższą metę może prowadzić do problemów zdrowotnych. W przypadku mężczyzn niektóre badania sugerują, że noszenie obcisłych slipów może wpływać na jakość spermy przez podwyższenie temperatury jąder.

Luźna bielizna lub brak bielizny podczas snu umożliwia skórze oddychanie, co może pomóc w zapobieganiu infekcjom, takim jak grzybica czy bakteryjne zapalenie pochwy. Zbyt obcisła bielizna działa natomiast przeciwnie i może być przyczyną infekcji lub stanów zapalnych.

Obcisła bielizna może prowadzić też do dyskomfortu podczas snu, co może przeszkadzać w uzyskaniu pełnego, zdrowego cyklu snu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły