Chcesz utrzymać stałą wagę? Jest jedna rzecz, o której musisz pamiętać!

Chcesz utrzymać wagę? Okazuje się, że jednym z kluczowych czynników, które mogą Ci to zapewnić jest regularne jedzenie – podaje serwis PAP. O tym samym nie raz pisaliśmy na łamach naszego serwisu. Jest to informacja powszechnie powtarzana przez dietetyków. Regularne spożywanie posiłków ma duże znaczenie nie tylko w odchudzaniu, ale również w utrzymaniu stałej masy ciała.

Na łamach ScienceDirect możemy zobaczyć badanie, które wskazują na systematyczność posiłków i utrzymanie wagi.  Współautorka badania Ulla Kaerkkaeinen z Uniwersytetu Helsińskiego twierdzi, że ludzie, którzy unikają posiłków by schudnąć, tak naprawdę powodują zupełnie odwortne działanie.

Przebadała ona mężczyzn i kobiety i w wieku 24 oraz 34 lat zebrała informacje na temat ich diety i nawyków żywieniowych. Większość z badanych przybrała na wadze średnio 1kg na rok. Tylko 7,5% kobiet i 3,8% mężczyzn udało się zrzucić zbędne kilogramy. Głównym czynnikiem, który temu sprzyjał było regularne jedzenie oraz aktywność fizyczna. Dlatego aby zachować zdrową sylwetkę i schudnąć tak naprawdę nie trzeba prowadzić różnorodnych diet, a wystarczy zdrowo się odżywiać i prowadzić aktywny tryb życia.

Skomentuj

Chcesz utrzymać stałą wagę? Jest jedna rzecz, o której musisz pamiętać!