Naturalny i skuteczny sposób na chorobę lokomocyjną

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 15 lipca 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Choroba lokomocyjna to problem wielu osób. Dlatego domowy sposób na chorobę lokomocyjną może być wybawieniem i pozwoli nam dotrzeć do celu bez większych komplikacji. Zobaczcie jak poradzić sobie z chorobą lokomocyjną wykorzystując imbir.

Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna to schorzenia, które wywołane są podróżą dowolnym środkiem transportu. Problem jest dość prosty, jest to brak zgodności sygnałów wzrokowych i tych pochodzących z błędnika, które trafiają do mózgu. To powoduje szereg różnych objawów. Zwykle następują w pierwszej kolejności objawy początkowe, do których należą:

 1. rak apetytu
 2. uczucie niewygody
 3. złe samopoczucie
 4. zmęczenie

To jednak pozwala nam dalej podróżować. Gdy jednak dochodzi do objawów późniejszych, podróż staje się praktycznie niemożliwa. Należą do nich:

 1. zawroty głowy
 2. bóle głowy
 3. nudności
 4. wymioty
 5. zimne poty
 6. suchość w ustach
 7. ślinotok

Gdy cierpisz na chorobę lokomocyjną siadaj zawsze przodem do kierunku jazdy. W autobusach staraj się siadać z dala od osi, a w samolocie siadaj obok skrzydła. Pamiętaj też by w podróży jeść tylko lekkie rzeczy, które nie obciążają żołądka. Nie pij też napojów gazowanych czy alkoholu. Oczywiście wypróbuj też nasz domowy sposób na chorobę lokomocyjną, do którego wykorzystamy imbir.

Domowy sposób na chorobę lokomocyjną – imbir!

Niektórzy twierdzą [źródło], że imbir jest tak samo skuteczny w tłumieniu nudności i wymiotów jak środki dostępne na receptę. Imbir nie wywołuje efektów ubocznych jak niektóre z leków na chorobę lokomocyjną. Nie powoduje zmęczenia i otępienia. Naturalne olejki eteryczne, które są w nim zawarte pomagają w chorobie lokomocyjnej.

Rozprawi się nie tylko z nudnościami czy wymiotami, które towarzyszą chorobie lokomocyjnej. Poprawi również apetyt, pobudza też wydzielanie śliny czyli zapobiega suchości w ustach. Ułatwia trawienie oraz działa rozkurczowo. Dzięki temu powinien zawsze być w Twoim domu gdy szykujesz się do wyjazdu.

Stosowanie imbiru na chorobę lokomocyjną

Powstaje pytanie, jak go stosować? Zalecamy użycia świeżego imbiru. Wystarczą dwa średniej grubości plasterki imbiru wrzucone do 250 ml wrzącej wody. Gotujemy go na małym ogniu przez 10 minut, a następnie odstawiamy do ostygnięcia. Możemy dosłodzić miodem, aby polepszyć smak. Następnie przez 2 godziny przed podróżą popijamy ten napój małymi łykami. Nie wypijamy od razu całości!

Możesz również jeść produkty, które zawierają imbir lub dodać sobie 1/4 łyżeczki sproszkowanego imbiru do herbaty. To będzie zdecydowanie szybsze. Jednak świeży imbir na pewno będzie skuteczniejszy.

Źródło artykułu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_lokomocyjna

Podobne artykuły