Casio G-Shock – jak zmienić czas na letni

Porady Data publikacji: 31 marca 2019

Jak zmienić w zegarku marki Casio G-Shock czas na letni? Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was prosty poradnik. Czas się zmienił na letni, wiele osób musi więc przestawić swoje zegarki. Nie wszyscy jednak pamiętają jak to zrobić. Dlatego dzisiaj Wam to przybliżmy w tym poradniku.

Jak zmienić czas na letni w Casio G-Shock

Aby zmienić czas na letni w trybie normalnym czyli prezentacji godziny wciskamy i przez chwilę przytrzymujemy lewy górny przycisk ADJUST. Usłyszymy sygnał dźwiękowy. Zacznie nam migać funkcja, którą edytujemy.

Pierwsza jest zmiana kodu miasta. Dla naszej strefy czasowej obowiązuje BER czyli Berlin. Jeśli mamy go ustawionego to wszystko ok. Jeśli chcemy zmienić to opcje te zmieniamy dwoma prawymi guzikami. Następnie za pomocą lewego dolnego guzika MODE przechodzimy do funkcji DST. Czasami nie ma napisu DST, ale na ekraniku pojawia się ON lub OFF. To właśnie oznacza funkcję czasu letniego. Teraz funkcję czasu letniego wystarczy włączyć czyli przejść na ON.

Co jeśli funkcja jest już włączona i czas pokazuje o godzinę do tyłu? Oznacza to po prostu, że zegarek zimą miał włączoną funkcję czasu letniego, a ktoś w tym czasie ustawił godzinę ręcznie nie korzystając z tej funkcji tylko edytując ją bezpośrednio w opcjach. Jeśli teraz naciśniecie parę razy przycisk MODE to zacznie migać Wam godzina. Wystarczy więc ustawić ją o godzinę do przodu używając prawych bocznych przycisków. Teraz gdy będziemy zmieniać czas na zimowy pamiętajcie tylko by nie zmieniać godziny, a po prostu wyłączyć funkcję czasu letniego czyli przełączyć ją na OFF.

W ten sam sposób zmieniamy też wiele innych rzeczy w zegarku. Zawsze migająca opcja jest zmieniana. Możemy np. zmienić sposób wyświetlania godziny, ja preferuję 24H. Tak samo zmienicie datę, klikając MODE kolejno będzie podświetlał się dzień, miesiąc i rok i możecie go bocznymi prawymi przyciskami zmienić. Ciekawą funkcją jest LT. Gdy dojdziecie do ustawień LT1, LT2, LT3 będzie to oznaczać jak długo po wciśnięciu guzika podświetlenia ma ono działać. Jeśli teraz jest za krótko możecie wybrać wyższą wartość. Maksymalnie może to być 3 sekundy, ale jeśli macie solara i chcecie oszczędzać baterię to możecie ten czas skrócić. Przy zegarkach na baterię właściwie myślę, że jest to pomijalne i warto ustawić sobie dłuższy czas aby spokojnie dojrzeć godzinę.

Pamiętajcie jeszcze o jednej ważnej rzeczy. Wszystkie wprowadzone przez siebie zmiany akceptujemy ponownie wciskając przycisk ADJUST, który znajduje się po lewej stronie na górze koperty.

Podobne artykuły