Rodzice chrzestni – jak powinni ubrać się na komunię?

Porady Data publikacji: 09 maja 2021

Wiosna to czas uroczystości religijnej – komunii. Jak ubrać się na komunię? To pytanie zadają sobie wszyscy goście – rodzice, dziadkowie oraz matka i ojciec chrzestny. Odpowiedź wydaje się oczywista, otóż należy ubrać się elegancko. Jakie jednak panują obecnie trendy? Co będzie na miejscu, a co może zostać źle odebrane? Przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak ubrać się na komunię i zapisać się pięknie wraz z chrześniakiem na rodzinnych fotografiach.

  1. Matka chrzestna – co ubrać na komunię?
  2. Ojciec chrzestny – co ubrać na komunię?

Matka chrzestna – co ubrać na komunię?

Zastanawia się nad tym każda matka chrzestna – co ubrać na komunię? Poza oczywistymi względami wizualnymi warto wziąć pod uwagę porę roku, w której najczęściej odbywają się komunie. Wiosenne imprezy rodzinne tego rodzaju charakteryzują się przymusem dostosowania ubioru do zmiennej pogody. Kwiecień plecień, a i maj lubi zaskoczyć połączeniem wszystkich pór roku w ciągu jednej doby. Na ogół jednak bywa już ciepło, to też możesz zdecydować się na jedną z kilku propozycji:

  • Sukienka – najbardziej uniwersalny strój wyjściowy dla kobiet. Kolor jest nieistotny (chociaż raczej unikaj wzorów typu panterka), warto jednak zadbać o to, by posiadała odpowiedni fason. Nie powinien od odsłaniać zbyt dużo, byś prezentowała się elegancko i stosownie do powagi miejsca. Na wierzch zarzuć cienki płaszczyk lub żakiet, gdyby pogoda miała Cię zaskoczyć. 
  • Spodnie w kant i koszula – jeśli nie czujesz się dobrze w sukience czy spódnicy, możesz śmiało zdecydować się na spodnie w kant i koszulę. Postaw na jasne kolory! Komunia to wesołe, wiosenne święto. Granaty i czernie zostaw na inne okazje.
  • Dodatki – delikatna, stonowana biżuteria i torebka kopertówka. Wiesz już, jak ubrać się na komunię – wybierz pasujące kolorystycznie dodatki i gotowe.

Ojciec chrzestny – co ubrać na komunię?

Odpowiedzi na to pytanie poszukuje każdy ojciec chrzestny – co ubrać na komunię? Czy to okazja na tyle dostojna, by wybrać garnitur? Czy może wystarczą spodnie i prosta, elegancka koszula? Ojciec dziecka koniecznie powinien zaprezentować się w najbardziej wytwornym stroju, ojciec chrzestny może skusić się na większą swobodę. Oczywiście najbardziej uniwersalny elegancki strój męski – garnitur, zawsze jest na miejscu. Jeśli jednak wolisz ubrać się nieco luźniej – zapoznaj się z poniższą propozycją.

Doskonałym strojem na wiosenne spotkanie rodzinne o odświętnym charakterze będzie koszula i eleganckie spodnie. W kwestii koszuli postaw na stonowane wzory – drobne kropki, prążki czy fakturę kratki. Dobrane kolorystycznie spodnie i buty będą strzałem w dziesiątkę. 

Jak się ubrać na komunię, aby nie być na językach ciotek na długie tygodnie? Zrezygnuj z elementów stroju sportowego. Dresy, bluza czy adidasy zdecydowanie nie będą dobrym wyborem. 

Jak się ubrać na komunię? Ten dzień to radosny czas spędzany w gronie rodziny. Nie powinien być źródłem zmartwień i ogromnych wydatków związanych z uzupełnianiem garderoby. Elegancki i szykowny ubiór, mający na względzie powagę miejsca kultu religijnego, będzie doskonałą opcją zarówno dla matki chrzestnej, jak i ojca chrzestnego. 

Podobne artykuły