Zanim wrzucisz fusy po kawie zastanów się dwa razy. Oto ich praktyczne zastosowania!

Lifestyle Data publikacji: 12 lutego 2018

Ja piję kawę z ekspresu, ale tutaj również wyrzuca się fusy. Zwykle lądują one do kosza, ale teraz będę również wykorzystywać je na inne sposoby. Oto kilka z nich, które mogą Wam się spodoba :)

Nawóz do kwiatów

Raz na jakiś czas warto kwiaty doniczkowe podsypać fusami po kawie. To dla nich świetny nawóz. Dodatkowo pomagają w odpowiednim drenażu i zatrzymują wodę.

Odstraszanie szkodników w ogrodzie

Jeśli w swoim ogrodzie martwisz się szkodnikami takimi jak ślimaki czy nawet koty, które lubią rozdrapać ziemię to posypcie ja fusami po kawie. Nie tylko odżywi ziemię, ale i odstraszy szkodniki. Dodatkowo przyciąga dżdżownice, które udrażniają glebę.

Marchew w ogrodzie

Jeśli hodujesz marchew w ogrodzie to zobaczysz, że urośnie ładniejsza i smaczniejsza jeśli z nasionami podczas siania rozrzucisz fusy po kawie.

Kompost

Masz w swoim ogrodzie kompost? Zamiast wyrzucać fusy od kawy dolewaj je do kompostu. Dzięki temu będzie on jeszcze lepszy dla roślin :)

Pochłaniacz zapachów

Fusy od kawy to również dobry pochłaniacz zapachów. Jednak nie można stosować ich zbyt długo, ale jeśli wkładać różne rzeczy do lodówki i nie chcecie by zapachy się przechodziły to unieście w niej miseczkę z fusami po kawie.

Rysy na ciemnych meblach

Kawa przyciemnia drewno tak jak orzech. Dlatego jeśli trafi Ci się rysa na ciemnych meblach nałóż na niej trochę fusów z kawy i wypoleruj. Przyciemni ona świeże drewno i rysa nie będzie już tak mocno widoczna.

Peeling kawowy

Peeling kawowy jest świetny na cellulit. Jego wykonanie jest bardzo proste tak samo jak stosowanie. Poniżej znajdziecie przepis oraz poradę jak z niego korzystać.

Składniki:

  • 4 łyżki kawy
  • 1 łyżka oliwy z oliwek lub oleju kokosowego

Wymieszaj oba składniki.  Tak przygotowany peeling stosuj codziennie, masując energicznie partie ciała dotknięte cellulitem. Masaż najlepiej wykonywać specjalną rękawicą, masażerem lub tylko rękami, ale ugniatając i podszczypując skórę. Najlepsze efekty daje masaż wykonywany przez min. 15-20 minut

Podobne artykuły