7 lutego 2021

Czym usunąć smar i olej z ubrania roboczego?

Jeśli zdarza Wam się samodzielnie grzebać przy aucie z pewnością spotkał Was problem pod nazwą „czym usunąć smar i olej z ubrania„. Ubranie robocze wcale nie musi wyglądać stale na brudne. Tego typu zabrudzenia można z niego usunąć i dzisiaj podpowiemy Wam czego możecie użyć.

Płyn do naczyń i pasta BHP

Wystarczy, że zmieszamy ze sobą pastę BHP z paroma kroplami płynu do naczyń, a następnie naniesiemy na plamę i dobrze ją wyszorujemy.

Następnie spłukujemy ją duża ilością wody. Postępujemy podobnie ze wszystkimi zabrudzeniami na ubraniu. Na koniec wkładamy je do pralki i pierzemy jak zwykle używając dość wysokiej temperatury – 60 stopni Celsjusza.

Po takiej kuracji Twoje ubranie robocze znów powinno wyglądać świeżo i czysto.

Jeśli zabrudzenia są naprawdę mocne, najpierw możemy namoczyć ubranie w gorącej wodzie z pastą PHP i zwykłym proszkiem do prania.

Płyn do prania roboczych ubrań

W Internecie możemy zakupić dedykowane płyny do prania ubrań roboczych, które radzą sobie z nietypowymi zabrudzeniami, z którymi zwykłe proszki do prania czy kapsułki nie dadzą sobie rady.

Płyny te są jednak dość mocne i dlatego nie należy stosować ich do odzieży codziennej i delikatnych tkanin, aby ich nie zniszczyć. Ubrania robocze jednak wykonane są z dużo trwalszych i odporniejszych materiałów.